Své rozhodnutí dnes již bývalý školní ředitel nebyl radním povinen vysvětlit a tohoto svého práva využil.

Z funkce ředitele Hons odstoupil, ale ve škole bude působit dál jako učitel chemie. „V červenci odcházím do důchodu. K rezignaci jsem se rozhodl ze zdravotních důvodů,“ řekl Deníku Hons.

Vedením školy je až do doby jmenování jeho nástupce pověřena statutární zástupkyně Miluše Kučírková. „Vzala jsem rozhodnutí rady na vědomí. Do té doby než bude jmenován nový ředitel, budu školu vést co nejlépe,“ uvedla.

O uvolněný vedoucí post se ale ucházet nehodlá. „Jsem už v důchodovém věku a přenechám to místo raději někomu mladšímu,“ řekla Kučírková.

Rada přijala Honsovu rezignaci na svém řádném zasedání ve středu 1. dubna. Ještě tentýž den vyhlásila výběrové řízení na jeho nástupce. Přihlášky do něj mohou zájemci podávat až do 5. května. „Hlavním předpokladem pro výkon této funkce je vysokoškolské pedagogické vzdělání, minimálně čtyřletá praxe v oboru, znalost školských předpisů a zasvěcenost do problematiky řízení školy, školky a příspěvkové organizace,“ vyjmenoval základní požadavky na účastníky konkurzu tiskový mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Samozřejmostí je přitom jejich občanská a morální bezúhonnost a dobrý zdravotní stav. „Každý z uchazečů projde také speciálním psychotestem,“ dodal mluvčí. Obálky s přihláškami a označením „NEOTVÍRAT/us­nesení“ bude odbor školství přijímat do úterý 5. května včetně. „Co všechno je potřeba k vyplněné přihlášce přiložit, to najdou zájemci na stránkách města,“ vzkázal jim Bakovský.