„Stavba klubu finišuje, do jejího předání zbývá už jen několik dní,“ informoval mluvčí hranické radnice Petr Bakovský. Podle jeho slov se sice dokončení oproti původnímu časovému harmonogramu mírně zpozdilo, na vině jsou však práce, které se zde dělaly navíc.

„Stavěla se například venkovní terasa pod hradbami, na kterou město přispělo navíc částkou půl milionu korun,“ sdělil Petr Bakovský. Jak dále mluvčí uvedl, v klubu také probíhá postupné vybavování interiéru.¨„Tento týden by měl být například namontován barový pult. Část zařízení jako židle a stoly však bude umístěna až těsně před otevřením,“ řekl Bakovský.

Hranická radnice také nyní připravuje výběr vedoucího klubu, který se bude starat i o provoz městských kin a další kulturní akce. Do výběrového řízení se přihlásilo osm zájemců, komise ale bude vybírat ze sedmi lidí. „Jeden ze zájemců nesplnil všechny požadované kritéria, a tak bude komise vybírat ze sedmi lidí,“ vysvětlil mluvčí radnice.

Výběrová komise zasedne ve středu 12. září, pokud vybere vhodného kandidáta, bude o jeho schválení rozhodovat 18. září městská rada. Vedoucího kulturního klubu vybírá hranická radnice už napodruhé. V prvním kole totiž žádný z kandidátů nesplnil představy, jaké má o budoucím vedoucím klubu vedení města.