Rekonstrukce vnitřních prostor plaveckého areálu si podle zástupců provozovatele - společnosti Teplo - vyžádala náklady ve výši 5,5 milionu korun.

Lidé mohou nyní procházet do šaten přes turnikety a k dispozici jsou jim i nové šatní skříňky, kam si mohou odkládat oblečení.

„Šatny pro muže i ženy jsou teď společné. Návštěvníci dostanou u recepce náramek s čipem, který přiloží k turniketům, aby mohli projít dovnitř,“ uvedl ředitel společnosti Teplo Jaroslav Klvač.

Podle jeho slov je kromě nového pokladního systému novinkou na bazéně také informační deska. „Elektronická tabule informuje návštěvníky, jak dlouho ještě můžou být ve vodě, než jim vyprší předplacený časový limit, “ podotkl Klvač.

Nové šatny, které byly v pondělí uvedeny do zkušebního provozu, nejsou v letošním roce jedinou investicí na přerovském bazéně.

„V současné době probíhá výběrové řízení na zakoupení dvou vířivek. Na tuto akci jsme získali státní dotaci 5 milionů korun,“ upřesnil Klvač. Provozovatel hodlá provést do konce roku také úpravy dětského bazénu.

„Ten stávající už přestává vyhovovat evropským normám. Dětský bazén bude mít UV lampu, která zvyšuje kvalitu vody. Jedná se o projekt za 1,5 milionu korun,“ uzavřel Klvač.