Skončí totiž první etapa rekonstrukce, kvůli které musí lidé už od začátku prázdnin vstupovat na bazén přes areál venkovního koupaliště.

Stavební ruch na bazéně ale na dlouho neutichne. Zhruba za měsíc se přemístí do další části areálu, kde má vzniknout relaxační koutek se dvěma whirpooly a masážním bazénem.

Městu na další etapu rekonstrukce přiklepl stát 5 milionů korun. „První etapa by měla být dokončena zhruba v polovině září. Návštěvníci se zde setkají s novou recepcí, vstupním prostorem, převlékacími boxy a šatnami, které budou společné. Novinkou pro ně ale bude i vstup do areálu prostřednictvím čipů,“ uvedl Jaroslav Klvač, ředitel přerovské společnosti Teplo, která od letošního roku provozuje Plavecký areál v Přerově.

Po ukončení první etapy rekonstrukce budou moci návštěvníci opět využívat tradiční vstup z ulice Kopaniny. Vodomilci už tak nebudou muset na krytý bazén složitě vcházet přes venkovní koupaliště z ulice Brabansko.

Rozjezd rekonstruované části bazénu se plánuje na 16. září. „Nová zařízení budou zhruba měsíc ve zkušebním provozu, při němž se budou dolaďovat případné nedostatky,“ doplnil Klvač.

Zhruba za měsíc se pak začne budovat relaxační koutek s novou technologií, kde návštěvníci najdou dva whirpooly a masážní bazén. Relaxační koutek vznikne v prostorách stávající tělocvičny.

„Předpokládáme, že stavební práce zvládneme dokončit ještě letos. Na provoz by neměly mít vliv,“ řekl Klvač.

S rekonstrukcí přerovského krytého plaveckého areálu se však počítá i v následujícím roce. Návštěvníky tak čekají další novinky. „Na řadu by měla přijít oprava a rozšíření dětského bazénu, dále počítáme s realizací divoké řeky a s vybudováním nové restaurace, která bude mít i mokrý bar,“ sdělil Klvač.

Podle jeho slov padesátimetrový bazén zůstane zachován. „Do něj nechceme zasahovat, protože je široko daleko jediným zařízením tohoto typu, když nepočítám třeba Olomouc. Návštěvníci si cení, že zde mohou bazén pro kondiční plavání využívat,“ řekl závěrem Klvač.