„Je zde sice chodník, ale vlastně není ani k užitku. Architektonickým úkazem, na který se tady už všichni chodí koukat, je samozřejmě hlavně sloup uprostřed chodníku,“ začal jeden z nespokojených obyvatel ulice Hřbitovní Vlastimil Soukeník.

„Ačkoliv se budují chodníky, tak nevedou k domům, protože projektant zapomněl tři metry chodníků. Nájezdy do garáží jsou úplně mimo plochy. Nikdo neřeší, že tady kanalizace nestačí odebírat vodu, že tady proudí potoky vody a tak dále a tak dále. To všechno jsou věci, které řeší město, ale v podstatě asi neřeší, jak vidíme,“ pokračoval rozhořčený občan.

Městský úřad v Hranicích. Ilustrační foto
O vládu v Hranicích jde bojovat dvanáct stran a hnutí

Jako v Indii

Za pravdu dávají Vlastimulu Soukeníkovi i kolemjdoucí.

„Připadám si jako bych byl znovu ve východní Indii. Uprostřed chodníku trčí sloup, do kterého budou asi chodci normálně narážet, nebo nevím. Celkově, když se podívám, jak je to tady na Hřbitovní řešené, tak si říkám, jestli jsem se pravdu vrátil do moderní vyspělé společnosti,“ glosoval situaci cestovatel Tomáš Vejmola.

Soutěž ve vaření kotlíkového guláše ve Skaličce
Skalička voněla gulášem. O Zlatou vařečku bojovalo 12 týmů

Vjezdy dáme do pořádku, zní z města

Podle Vlasty Zapatové z odboru rozvoje města, která se přijela minulý týden na místo podívat a celou záležitost s obyvateli ulice prodiskutovala, budou všechny vjezdy vyřešeny tak, aby se lidé ke svým domovům v pořádku dostali.

Zdárné dokončení rekonstrukce ale v současnosti komplikuje nucená přeložka elektrického vedení.

„Byla zde příliš malá krycí hloubka, stavba tak kvůli tomu musela být pozastavena. Přeložka veřejného osvětlení už nicméně proběhla a až se zasype, budeme moci dále pokračovat,“ uvedl stavbyvedoucí Daniel Jedlička.

Miss OK 2018 Nelly Urbánková na koupacím biotopu v Litovli
Miss OK šla do plavek a pod sprchu. Krásnou Nelly jsme fotili na koupališti

Prodloužení oprav

Kvůli vynucenému pozastavení práce se tak do konce srpna určitě neskončí.

„Požádali jsme o prodloužení termínu o dva týdny, tedy do 14. září. Nicméně cestu bychom rádi zprůjezdnili už příští týden. Chodníky ještě chvíli potrvají, ale cestu chceme zaasfaltovat, aby se už dalo nějak normálně fungovat,“ doplnil stavbyvedoucí.

Přeložka však není jediným nečekaným problémem, se kterým se museli na stavbě potýkat.

„Komplikace způsobily také tři uliční kanalizační vpusti, které byly prehistoricky nabetonovány přímo na kanalizaci. Poté co jsme do toho hrábli se tak šachty rozpadly. Momentálně na nich pracujeme,“ uzavřel Daniel Jedlička. 

Houby. Ilustrační foto.
Houbařská sezona začne až koncem srpna, říká přerovský mykolog Polčák