Součástí letošní etapy revitalizace je i přeměna starých parkovacích míst na nová, která mají zámkovou dlažbu odlišenou barevně tak, aby bylo jasné, kde řidiči mohou parkovat a kde by tím způsobili potíže majitelům garáží.

„Rekonstrukce nám tady před garážemi začala přesně v pondělí 4. května. Dělníci zde pracovali jen první tři dny, pak se už přesunuli jinam, ale materiál se nám tady válí už tři týdny,“ stěžuje si jeden z obyvatelů Hromůvky.

Dělníci se totiž před dům, ve kterém bydlí, vrátili již podruhé, aby změnili barevnou kombinaci zámkové dlažby. „Jednalo se o stížnost majitele garáže, protože mu průjezd do garáže komplikovali neukáznění řidiči. Chtěli jsme mu vyjít vstříc a přitom zároveň maximálně využít plochu parkoviště, došlo proto k úpravám,“ uvedl mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Firma, která stavební práce na Hromůvce provádí, totiž nejprve vybudovala parkoviště, které povolovalo stání i ve vjezdech do garáže. Navíc z dřívějších čtyř míst, kdy jedno z nich sloužilo jako průjezd, vznikla místa tři, zato s širokým průjezdem do garáží. Řidiči ale nové značení odmítli respektovat a v místě parkovali podle starých zvyklostí. Na místo se tak stavbaři vrátili i třetí týden za sebou.

„Nynější podoba parkoviště je už doufám konečná, protože nejsem zvědavý na to, aby mě každé ráno od šesti hodin budili sprostě nadávající dělníci. Není to ale ideální, protože se říkalo, že díky revitalizaci na Hromůvce nová místa k parkování vzniknou, a takhle spíš zanikají,“ podotkl občan, který si nepřál uvést své jméno.

Termín ukončení stavebních prací na Hromůvce závisí na opravě teplovodních kanálů, kterou má v plánu od června do srpna provádět společnost Ekoltes. Opravy teplovodu spojené s několika odstávkami teplé vody budou zahájeny po skončení topné sezony, tedy začátkem června.