Ta má totiž velmi špatné tepelně izolační vlastnosti. Hranická radnice nyní získala dotaci ve výši šesti milionů korun na opravu této budovy.

„Máme tady několik opravdu velkých problémů. Předně zde nefunguje vzduchotechnika, tím pádem se na zdech v kuchyni sráží pára a vytváří plísně. Velké nepříjemnosti nám působí i zatékající střecha, dokonce se občas stává, že protéká i mezi panely,“ řekl Jan Zais, vedoucí školní jídelny, která se v budově nachází.

Problémy mají i děti, které mají v druhém patře své učebny. V letních měsících je v prvním poschodí velké vedro, které ztěžuje výuku. „Když venku svítí slunce, tak se v horních třídách nedá vydržet,“ řekl jeden z žáků.

Město se však již chystá situaci řešit. „Celková oprava by měla stát sedm a půl milionu korun. Získali jsme ale dotaci, která pokryje více než osmdesát procent nákladů, takže finanční účast města bude necelých jeden a půl milionu korun,“ informoval mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Celý projekt spočívá především v zlepšení tepelně technických vlastností, protože budova má nyní velké energetické ztráty a neodpovídá normám. V praxi to znamená především celkovou opravu střechy, výměnu oken a rekonstrukci venkovní fasády.

„Původní „boletický panel“ totiž nahradí nová fasáda s izolací. Tradiční červenou barvu si ale budova alespoň částečně zachová,“ podotkl Petr Bakovský. Jídelna se bude opravovat v průběhu letních prázdnin.

„Kromě stavebních úprav čeká jídelnu i změna vnitřního vybavení. Město totiž bude financovat také výměnu vzduchotechniky,“ sdělil Bakovský.

Na tuto akci má radnice z rozpočtu vyčleněny necelé tři miliony korun. „Kromě příspěvku města se Olze Trčkové z městského úřadu podařilo pro nás zajistit také státní dotaci jeden a půl milionu korun. Zbytek budeme dofinancovávat z vlastních úspor,“ doplnil vedoucí jídelny Zais.