Podchod je nyní z obou stran zaslepený, vstup je možný pouze kolem trafiky od kina Hvězda. Vnitřní prostory má v pronájmu nízkoprahový klub Metro, který pomáhá mladým lidem předcházet problémům s drogami či alkoholem. Zároveň je toto místo vedené jako kryt civilní obrany.

„V devadesátém sedmém roce to tu bylo zaplavené. Od té doby se podchod nepoužívá. Jeho vrchní část je nyní v havarijním stavu,“ popsal mluvčí magistrátu Bohuslav Přidal. Protože podchod dříve sloužil jako útočiště lidí, kteří ho znečišťovali, nechalo ho město uzavřít.

S úplnou obnovou podchodu tak, aby mohl sloužit svému původnímu účelu, radní nepočítají. Taková investice by totiž vyšla řádově na desítky milionů korun. „Hodláme ale nechat podchod přestřešit,“ uvedl náměstek primátora Josef Kulíšek. K plánu na opravu podchodu se radní odhodlali zejména kvůli častým stížnostem lidí, kteří v okolí žijí nebo tudy denně procházejí.

Město chce oslovit pět stavebních firem. „Ty pak budou muset předložit své nabídky do 14. prosince,“ řekl Přidal. Přibližná cena za obnovení stropů a nové zastřešení je pět milionů korun. „Rekonstrukce by měla proběhnout od ledna do března 2010,“ doplnil Přidal.

Vstup dovnitř zůstane zachován, podle Přidala je ale možné, že stavba si vyžádá jeho dočasné uzavření. „Před začátkem oprav hodláme jednat s městem, zda by bylo možné zachovat vstup do klubu i během stavebních prací,“ podotkl vedoucí klubu Metro Milan Klempár.