Současné práce navázaly na už hotovou část rekonstrukce, kterou stavbaři dokončili vloni na podzim.

Přestože část ulice už několik měsíců zdobí nový asfalt, lidé s provedením zcela spokojení nejsou. Kritika se snáší hlavně na výrazně zúžený úsek.

Kvůli majetkoprávním záležitostem chodník v jednom místě „odbočil" do cesty, která je tak značně zúžená. Vyhnout se v místě s protijedoucím automobilem není zcela jednoduchou záležitostí.

„Místo není dobře vyřešené. Na jedné straně zasahuje chodník do cesty, na druhé straně je břeh, který vlastně k ničemu není. Při míjení aut už tam několikrát vznikl problém. Sám s tím mám jako řidič své zkušenosti," řekl pan Petr z vedlejší ulice s názvem Sklený kopec.

Z radnice však zní, že kvůli nedohodě s vlastníkem pozemku se úsek jinak řešit nedal.

V současné době probíhá už druhá etapa rekonstrukce. Její krátkodobé zpoždění zapříčinily deště, které v květnu zasáhly nejen oblast Hranicka.

„Během těch dešťových dnů se pracovat nedalo, ovšem harmonogram tím byl posunutý jen o pár dní. V současné době stále platí dokončení rekonstrukce k 21. červenci letošního roku," sdělil tiskový mluvčí Městského úřadu Hranice Petr Bakovský.

Zpoždění kvůli chybě

Druhá část rozsáhlých staveb odstartovala letos v dubnu a zahrnuje práce na přibližně čtyř set metrů dlouhém úseku.

Jedná se především o opravu podloží a povrchu vozovky, odvodnění opravovaného úseku a výstavbu chodníku podél komunikace, který na Skalní ulici dříve zcela chyběl.

Oprava Skalní ulice patřila v loňském i letošním roce mezi největší investice v Hranicích. Vyžádala si celkem patnáct milionů korun. Její celková rekonstrukce však byla žádoucí několik let.

Vyčleněné miliony na ni radnice měla už v roce 2011, jenže kvůli dřívější opravě kanalizace u Račího potoka se peníze nakonec využily na opravu ulic Studentská a Hviezdoslavova.

Ve Skalní se tak začalo pracovat až v loňském roce, i tehdy však pozemní úpravy měly přibližně dvouměsíční zpoždění. Důvodem byla chyba při výběrovém řízení.