Kvůli opomenutí jedné nabídky nyní musí celé výběrové řízení proběhnout znovu. Přehlídnutá nabídka firmy byla totiž zcela v pořádku a splňovala veškeré náležitosti.

Zahájení stavby se plánovalo na duben nebo květen, místo toho se s rekonstrukcí začne asi o dva měsíce později. „Z této chyby byly vyvozeny důsledky. I s tímto zpožděním by ale rekonstrukce měla být ukončená do listopadu letošního roku," řekla k první etapě projektu místostarostka Hranic Pavla Tvrdoňová.

Původní odhady přitom počítaly s tím, že úvodní fáze opravy Skalní ulice bude už letos v létě hotová. Chyba na podatelně ale celý proces zkomplikovala.

Situace je o to paradoxnější, že administrativní omyl nastal u vůbec největšího a nejnákladnějšího projektu Hranic pro letošní rok.

Rekonstrukce silnice je rozložena do dvou let, na každou etapu se v rozpočtu města vyčlenilo patnáct milionů korun.

Samotná radnice, coby zadavatel projektu, ale kvůli této chybě žádný dopad nepocítí.

„Nehrozí, že bychom nyní platili nějaké finanční sankce. Jediným dopadem bude pozdržení té rekonstrukce," doplnila Pavla Tvrdoňová.

Práce na silnici v rámci letošní, tedy první etapy potrvají asi tři a půl měsíce. Obyvatelé Skalní ulice jsou ale na podobné prodlevy už celkem zvyklí.

„Rekonstrukci plánovali už snad před pěti lety, ale nic z toho nakonec nebylo. V rozpočtu se to sice připraví, ale pak přijde nutnější akce a peníze se použijí jinde. Těžko říct, kdy se té rekonstrukce dočkáme, samozřejmě nebudu proti, pokud k ní skutečně dojde," řekl jeden z obyvatel Skalní ulice Tomáš Lach.

S kompletní opravou Skalní ulice se v Hranicích počítalo už v roce 2011. Tehdy na ni město vyčlenilo celkem dvacet milionů korun. Kvůli opravě kanalizace u Račího potoka se ale práce odložily až na rok letošní. Dvacetimilionová suma se později převedla na rekonstrukci ulic Studentská a Hviezdoslavova.