Dárky totiž budou rozděleny mezi organizace jako dětský domov, azylový dům či domov seniorů. „Byla jsem mile překvapena množstvím dárků, které sem lidé nanosili. Všem za jejich štědrost paří velký dík,“ komentovala úspěch akce Blanka Šturalová, ředitelka Domu dětí a mládeže Hranice, který byl hlavním organizátorem sbírky.

Jak dále Šturalová uvedla, netušila, že se dárků sejde tolik. „Doufala jsem, že snad dosáhneme magické hranice tisícovky, ale že ji překonáme o tolik, to mne překvapilo,“ podotkla ředitelka Domečku.

Sčítání dárků byl přítomen i Miroslav Marek, prezident agentury Dobrý den z Pelhřimova, která má na starosti zápisy do české knihy rekordů. „Myslím, že je to báječný nápad, který koresponduje s blížícími se vánočními svátky. Mile mne překvapilo, jak na to lidé slyší a jak projevují svou štědrost,“ řekl Miroslav Marek.

Podle jeho slov jde o první pokus tohoto druhu. „Zatím není evidován rekord ohledně počtu dárků pod vánočním stromem, takže toto je rekord ustavující,“ dodal Marek.

Mezi věcmi, které lidé nosili, převládaly hračky a knihy. „Jsou tady ale i praktické věci denní potřeby, nebo i cennosti, jako třeba luxusní hodinky nebo šperky. Někdo sem donesl dokonce i kolo,“ popsala výsledky sbírky Šturalová.

Další z organizátorů Vlastimil Mach si zase pochvalovat, že za celý týden, co se ve dvoraně hranického zámku dárky shromažďovaly, nikdo z vyhrazeného prostoru nic neukradl.¨„Zřejmě je to tak výjimečná záležitost, že ji nenapadlo nikoho zneužít,“ řekl Mach.

Část dárků byla hned předána místním organizacím jako je domov seniorů, dětský domov, azylový dům, dětské oddělení hranické nemocnice, Domovu Větrný mlýn ve Skaličce a dennímu stacionáři Archa.

„Jsem úplně nadšená z toho, jak se k tomu lidé z Hranic a okolí postavili. Jejich dárky teď budou sloužit dětem na našem oddělení,“ řekla vrchní sestra dětského oddělení hranické nemocnice.

Pro hranický Domeček je to letos už druhá akce, která se dostala do české knihy rekordů. V létě se to podařilo díky obří mandale, kterou na hranickém náměstí vybarvovaly stovky lidí.

„Teď si musíme přes Vánoce odpočinout a pak uvidíme, zda se příští rok zase pokusíme o nějaký rekord,“ dodala Blanka Šturalová.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika