Dvě dětská hřiště, veřejné toalety, opravený hudební pavilon. Toho všeho by se měli obyvatelé Hranic dočkat v obnovených sadech Čs. legií.

„Našim cílem je vnést do parku opět život, udělat jej pro návštěvníky přívětivější, nabídnout jim větší pohodlí,“ vysvětlil mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Jak dále připomněl, v minulosti býval hranický park výletním místem, živou lokalitou, kde docházelo ke společenským setkáváním.

„Nahrává tomu i umístění mezi městem Hranice a lázněmi Teplice nad Bečvou, takže je to místo atraktivní jak pro místní obyvatele, tak pro hosty lázní,“ doplnil mluvčí.

Část plánů se týká obnovy současného vybavení parku. „Chceme opravit centrální místo sadů, a to hudební altánek, znovu oživit nefunkční bazének,“ uvedl Bakovský Radnice chce využít i toho, že vedle parku teče řeka Bečva.

„Na této straně Bečvy kdysi byla promenáda, je zde pěkný výhled na centrum Hranic, proto zde chceme umístit na obvodové hrázi chodník a na něm několik vyhlídkových míst,“ doplnil Bakovský.

Další kroky při rekonstrukci parku mají nabídnout jeho návštěvníkům větší pohodlí. „Chceme zde vybudovat veřejné toalety, přidat lavičky a opravit ty stávající,“ popsal mluvčí.

Svého prostoru se dočkají i děti, v sadech budou totiž v rámci připravovaných změn vybudována i dvě dětská hřiště. Radnice také bude muset vyřešit parkování v okolí sadů Čs. legií. Je zde totiž nedostatek parkovacích míst.

„Zatím je to provizorně řešeno tím, že se smí parkovat u objektu společnosti Vodovody a kanalizace Přerov, uvažuje se ale o výstavbě parkoviště za tenisovými kurty směrem na Teplice,“ dodal mluvčí.