Organizační náročnost, nízká podpora, nejisté počasí. To jsou v krátkosti hlavní důvody, proč se v loňském roce Best Fest nekonal.

Na žádost fanoušků jej hlavní organizátor Václav Marek letos obnovil, do dalších let ale s akcí nepočítá.

„Změnil jsem formát i termín akce. Pravda ale je, že v tak malém počtu se událost pořádat nedá. Jsou to nervy a já už asi stárnu. Budu se věnovat více rodině, zabírá to opravdu hodně času," svěřil se Václav Marek, který sám zajišťuje téměř celou akci.

Do Rouského sezval revivaly svých oblíbených kapel. To, že se trefil do vkusu většiny návštěvníků, bylo vidět na tancujících u pódia, ale také na těch, kteří jen tak posedávali v trávě.

Jako třeba čtyřiatřicetiletý Tomáš z Pavlovic u Přerova s přáteli.

„Jsem tady poprvé a jsme naprosto spokojení. Hudba se nám moc líbí, máme sebou spacáky, takže tady dnes pod širým nebem i přespíme," zmínil.

Volný čas si také užívaly Šárka Rýcová z Babic a Lenka Klvaňová z Malhotic.

„Na minulém ročníku jsme poslouchaly Rybičky 48 ještě za plotem. Letos jsme přišly i s dětmi a moc si ti užíváme, těšíme se hlavně na revivaly Scorpions a Kabátů," shodly se kamarádky.

Příznivci živé muziky v Rouském se ale o zánik hudebních radovánek nemusí bát – Václav Marek chce zkusit jinou, komornější, cestu.

„Jako spolek Best Fest, který festival pořádal, jsme si pronajali klubovnu v Rouském, kde bych chtěl pořádat menší akce. Pozvat třeba jednou měsíčně menší kapely, vyzkoušet akustické koncerty. V místě je také hospoda a koncerty by byly zdarma, budeme se snažit peníze sehnat jinde," uzavřel Václav Marek.