Ve středu dopoledne totiž na tuto funkci rezignoval.

Jak prozradil, nechtěl už dále být terčem kritiky ze strany opozice či médií.

„Myslím, že takový stav neprospívá mé osobě, rezortu dopravy ani hnutí ANO. Jsem ale se svým účinkováním spokojený. Teď se vrátím zpět do privátní sféry," sdělil Antonín Prachař na tiskové konferenci.

Na Hranicku ale doufají, že Prachařova rezignace nebude mít na stavbu spojky velký vliv.

„Je pravda, že Antonín Prachař, který z regionu pochází, na urychlení stavby maximálně tlačil. Dostavba Palačovské spojky je ale i tak jednou z priorit, je v zájmu dotčených krajů, měst a obcí. Jde o dlouhodobou záležitost, na které se stále pracuje. Nemyslím si, že by na to odstoupení ministra mělo mít zásadní vliv, " řekl bývalý zastupitel Hranic Karel Hübl, jenž se stavbou Palačovské spojky dlouhodobě zabýval.

S ministrem o slíbeném termínu osobně mluvil.

„Ten rok 2017 byl na hraně realizovatelnosti. Ministr mi termín vysvětloval změnou legislativy, přesto by musela nastat velká shoda okolností a vše by muselo jít bez nejmenšího zádrhelu, aby byl rok 2017 reálný," podotkl Karel Hübl.

Palačovská spojka v roce 2017? Je to náš cíl, řekl v Hranicích ministr

Pomohla by při objížďkách

Na stavbu Palačovské spojky si mnozí vzpomenou i v těchto dnech, kdy kvůli opravám hranické třídy Čs. armády platí objížďka přes Bělotín či Špičky.

Palačovská spojka by přitom v takových případech pomohla i těmto obcím.

„Pořád doufám, že stavba Palačovské spojky poběží, jak má. Samozřejmě bychom její dostavbu uvítali, protože Špičky by přestaly být tranzitní obcí. Teď při objížďce je doprava v obci hrozná," sdělil starosta Špiček Vladimír Zamazal.

Není závislá na osobě ministra

Samotné Hranice, které mají s tranzitní dopravou podobný problém, hodlají v budoucnu opět apelovat na kompetentní orgány, aby se na včasné dokončení spojky nezapomnělo.

„Palačovská spojka je ale věc, kterou město nemůže ovlivnit například výkupy pozemků. Na druhou stranu taková dopravní stavba není závislá ani na osobě ministra. I když víme, že Antonín Prachař z regionu pocházel a zdejší problematiku znal, s nutností výstavby Palačovské spojky nebo dálnice kolem Přerova bude určitě dostatečně seznámený i budoucí ministr dopravy," podotkl radniční mluvčí Petr Bakovský.