Z morálního hlediska považuje jeho zaměstnavatel za slušné zaplatit muži pohřeb. Incident se odehrál před restaurací, v níž se čeští řidiči kamionů scházejí pravidelně. Vlastní ji Rumun, který má kořeny v Česku.

„Většinou tam odpočívají po náročné cestě hlavně Češi a Slováci. Domorodců tam na pivo moc nechodí. V tu noc tam ale bohužel přijela hned čtyři auta plná místních Romů,“ tlumočí Cvešper očité svědectví jednoho z řidičů a pokračuje: „Romové vyskákali ven a byli hodně hluční. Pustili si nahlas muziku a rušili tím všechny ostatní hosty restaurace.“ Jiří S. se po chvíli zvedl od stolu a snažil se muže usměrnit.

Oni jej však za rukáv vytáhli ven, kde ho pivními lahvemi tloukli tak dlouho, dokud neupadl do bezvědomí.

„Byl to chlap jak hora, ale oni do něj na zemi kopali tak dlouho, dokud se nepřestal hýbat. Pak někdo z chlapů zavolal, že jedou policajti a ti útočníci naskákali zpátky do aut a ujeli,“ říká Cvešper a dodává, že zbylí tři řidiči, kteří jezdí pro jiné autodopravce, se snažili svého kolegu chránit.

Sami utržili spoustu modřin, ale Jiřího S. už nezachránili. Byl otcem čtyř dětí. Za dvěma z nich jezdil do Polomi u Bělotína. Jeho zaměstnavatel ho vnímal jako bezproblémového člověka.

„Pracoval pro mě pět let a o život přišel při výkonu práce v mé firmě, takže cítím z morálního hlediska za slušnost zaplatit mu alespoň pohřeb,“ míní

Cvešper, který se ještě nikdy s podobnou událostí nesetkal. Přesto všechno si ale nemyslí, že by zahraniční cesty byly pro jeho řidiče životu nebezpečné. „Mohlo se to stát kdekoliv. I tady v České republice. Byl zkrátka ve špatném čase na špatném místě.“