„Kvůli opravě silnice první třídy I/55 se od pondělí 27. května do 1. června úplně uzavře frekventovaná Komenského ulice v Přerově. Obousměrná objízdná trasa povede ulicemi Tovární, Durychova a 9. května,“ nastínil mluvčí olomoucké správy Ředitelství silnic a dálnic Miroslav Mazal.

Ministr dopravy Martin Kupka si spolu s generálním ředitelem Ředitelství silnic a dálnic Radkem Mátlem a zástupci stavby v pátek prohlédli rozestavěný úsek dálnice D1 mezi Říkovicemi a Přerovem.
Ministr dopravy v Přerově: Věříme, že budou auta jezdit po dálnici v roce 2026

Spravovat se začne ve čtvrtek 30. května také silnice I/55 v Kokorách ze strany od Přerova, vedoucí kolem motorestu Zemědělského družstva v Kokorách. „V případě nutnosti stavby bude zúžen provoz do jednoho pruhu v každém směru a doprava bude řízena kyvadlově semafory,“ řekl. Omezení na tomto úseku potrvá do 7. června.

Jak to bude v Hranicích?

Od 27. května do 3. června jsou v plánu také stavební práce na silnici I/35 v Hranicích. Oprava Hranické ulice a třídy Československé armády proběhne v rámci zúžení původní komunikace. Motoristé projedou po volné části vozovky podle příkazů semaforů nebo v souladu s přechodným dopravním značením.

Řidiči narazí od 27. května do 1. června také na omezení na silnici I/47 mezi Hranicemi a Bělotínem. Příjezd do Hranic a Bělotína bude zúžen do jednoho ze dvou jízdních pruhů.

Ve Zborovské ulici budou muset řidiči počítat s omezením
Zborovskou ulici čeká oprava. U Černého orla vznikne světelná křižovatka

V Hranicích proběhnou také dvě opravy silnice I/47. „Rekonstrukce Olomoucké ulice v místech u benzínové stanice Orlen směrem do centra se uskuteční při zúžení do jednoho ze dvou jízdních pruhů. Rekonstrukce sjezdu z Bělotínské ulice na třídu 1. máje se uskuteční za úplné uzavírky, neprůjezdné odbočení nahradí objízdná trasa přes nejbližší okružní křižovatku silnice I/47, kde bude možné bezpečné otočení a návrat do potřebného směru,“ upřesnil Mazal. Opravy potrvají do 3. června.

Pozor na další omezení

Na omezení se musejí připravit šoféři také v Hustopečích nad Bečvou, kde se kvůli opravě uzavře silnice I/35. Práce zde potrvají od 29. května do 3. června. Průjezd na úrovni Lesního rybníka bude v případě potřeby stavby zúžen do jednoho pruhu v každém směru s tím, že bude platit kyvadlový režim kolem semaforů.

Tři dny plné zábavy si užili lidé v Hustopečích nad Bečvou,  kde se konal již patnáctý ročník Hustopečských dnů.  Sobotní odpoledne začalo slavnostním průvodem obcí, a pak se na pódiu v areálu zámku představily místní soubory - od břišních tanečnic přes m
Na zámku v Hustopečích zahájí sezonu. V plánu jsou cyklovýlety i akce pro děti

V době od 3. do 11. června se bude spravovat také silnice I/35 mezi Teplicemi a Černotínem. Oprava silnice v úseku Teplice - Černotín nastane za kyvadlového režimu jízdních pruhů a střídavý provoz pohlídají semafory. Ve stejném termínu proběhne také oprava silnice I/35 v úseku Černotín - Milotice nad Bečvou.

Navazující oprava trasy Černotín - Milotice nad Bečvou proběhne opět při zúžení komunikace do jednoho jízdního pruhu. Řízení dopravy dostanou na starost regulovčíci nebo je zajistí semafory.

Tři projekty z peněz EU, které se v Olomouckém kraji povedly.
Tři projekty z peněz EU, které se v Olomouckém kraji povedly. Podívejte se

„Snahou všech stran je co nejméně ovlivňovat provoz. Termíny či dopravní značení mohou být upraveny v závislosti na počasí nebo vývoj stavby. Příkladem je odstranění semaforů mimo pracovní dobu nebo v čase provádění činností mimo komunikaci,“ řekl Mazal. Celkové náklady na letošní opravy nerovností v jižní oblasti Olomouckého kraje dosahují 13,5 milionu korun.