Zámeckou ulicí nyní nově vyjedete na Masarykovo náměstí z náměstí Pernštejnského u zámku. Tato úprava je součástí změn dopravy, které město čekají od pátku 19. dubna.

Výjezd z centra na křižovatce u bývalého kina Svět bude totiž uzavřen. Jediným výjezdem ze středu města tak bude křižovatka na Motošíně.

„Doprava v centru města bude končit na Pernštejnském náměstí. Na to budou moci řidiči nově dojet pouze Janáčkovou ulicí okolo Synagogy. Cesta z něj pak povede Zámeckou ulicí kolem horního podloubí. V obou ulicích bude fungovat jednosměnný provoz," nastínil již dříve 1. místostarosta města Hranice Vladimír Juračka.

Podle vedení hranické radnice je hlavním důvodem změn zklidnění dopravy v přetíženém historickém jádru.

Čtvrteční změnu regulovali u Zámecké ulice strážníci hranické Městské policie, i přesto však během pěti minut strážníka ukazujícího nový směr, značku s přikázaným směrem jízdy doleva a značku zákazu vjezdu do Zámecké ulice přehlédlo hned pět řidičů.

„Byla jsem z toho úplně zmatená a pravda je, že jsem značky neregistrovala. Člověk tady jezdí už tak nějak automaticky,“ přiznala třiapadesátiletá řidička.

Aktuální změny se dotknou i městské dopravy.

„Stávající zastávka před Besedou bude přesunuta k trafice firmy Wellart, čímž dojde ke zvýšení komfortu cestování v MHD, zejména pro seniory, zdravotně postižené a cestující s kočárky. V současné době se mnohdy stává, že z důvodu nevhodně zaparkovaných vozidel nemůže autobus MHD bezproblémově zastavit u hrany nástupiště, což značně zhoršuje možnost bezpečného nástupu,“ vysvětlil místostarosta.