Lví podíl na komplikacích mají také vozidla, která na jednom místě setrvávají i několik dlouhých hodin v kuse. Dopravní značky, které upozorňují na maximálně povolené dvouhodinové stání pod hrozbou následného odtahu, tak nemají vlastně žádný význam.

„Když chce člověk například v pátek odpoledne nakoupit na víkend, absolutně nemá šanci své auto nikam zaparkovat. Místa jsou plně obsazena lidmi, kteří na toto parkoviště své auta parkují i na mnohem déle, než jsou uvedené maximálně dvě hodiny," potvrdil čtenář, který kromě redakce Přerovského a hranického deníku nechtěl své jméno zveřejnit.Parkování „dlouhodobých“ zákazníků před nákupním centrem dělá problém dalším řidičům

„Všimnul jsem si, že parkoviště je absolutně nehlídané, proto toho drtivá většina lidí zneužívá a auto tam zaparkuje třeba na celé dopoledne nebo odpoledne. Někteří dokonce i na celý den," podotkl občan.

Policie k věci

Lokalitu sice monitorují kamery městské policie, ta ale s problémem takřka „celodenních zájemců" prý sama nemůže nic dělat.

„Reagujeme pouze na oznámení majitele pozemku, jinak v lokalitě nezasahujeme. Je ale pravda, že oznámení o problému majitelem pozemku, kterým je Penny Market, jsme v poslední době neobdrželi. Odtah můžeme zajistit pouze v případě, že vozidlo tvoří překážku při silničním provozu, což tento případ není," komentoval situaci velitel hranických strážníků Miroslav Mann.

O zmíněné parkoviště je mezi řidiči zájem, jelikož zpoplatněná zóna už do něj nezasahuje. Navíc jde o soukromý pozemek, který je však veřejnosti přístupný.

„O tom problému víme, ale sami příliš nezasahujeme do toho, jak dlouho na parkovišti řidiči své auto nechají. Nemáme pracovní sílu, která by se na tuto věc speciálně zaměřovala, takže podněty na městskou policii nedáváme," uvedla vedoucí prodejny Alena Jakešová.