Nápor zákazníků ale benzinové pumpy kvůli tomu nezažívají. „Benzin nabízíme pod pětadvacet korun, ale že bychom kvůli tomu zažívali nějaký nával, to se říct nedá. Ten, kdo potřebuje jezdit, jezdí za jakýchkoliv cenových podmínek,“ řekla Jiřina Větroňová, pracovnice čerpací stanice na výpadovce z Přerova směrem na Zlín.

Zatímco v květnu ceny benzinu přesahovaly 30 korun, za půl roku jejich cena klesla o více než 5 korun. Momentálně některé z levnější čerpacích stanic na Přerovsku nabízejí litr naturalu za 24 korun. Nafta se však stále drží nad hranicí 26 korun.

Řidiči neskrývají radost z levných cen benzinu. „Zrovna dneska jsem jel kolem jedné benzinky v Přerově, kde byla cena za natural 24 korun. S tak skvělou cenou jsem se ještě nesetkal, tak jsem si natankoval hned celou nádrž,“ svěřil se jeden z řidičů Tomáš Vidrmanz Lipníku nad Bečvou.

Zlevňování pohonných hmot ale potěšilo hlavně autodopravce. „Výdaje za nákup pohonných hmot tvoří polovinu našich nákladů. Je jasné, že když jdou ceny dolů, jsme spokojeni a můžeme pak uvažovat i o zlevňování našich služeb. Otázka je, jak dlouho nám příznivé ceny vydrží,“ svěřil se autodopravce Bedřich Rubecký z Přerova.

Taxikáři v souvislosti s poklesem cen benzinu o zlevňování svých služeb ale neuvažují. „My jsme nezdražovali, když se cena nafty vyhoupla nahoru, tak teď nemůžeme zlevňovat, když jde dolů,“ vysvětlil provozovatel taxislužby v Přerově Jiří Hanák.

Podle odborníků lze očekávat, že ceny pohonných hmot by mohly jít ještě o pár desítek haléřů dolů. Řidiči si tak v současné době užívají nejlevnějších cen benzinu a nafty za poslední nejméně rok a půl.