Situace z minulého týdne, která se odehrála na třídě 1. máje, se tedy v pátek 19. června dopoledne do puntíku opakovala o pár domovních bloků dál.

Do akce musely být znovu povolány dva odtahové vozy a strážník městské policie, který celý proces dokumentoval a dozoroval. Už minulý pátek nechala městská společnost Ekoltes na Mlýnském příkopu a v Rezkově i Plynárenské ulici rozestavět mobilní značky zákazů stání a zastavení. Ty řidiče upozorňovaly na to, že bude v dané lokalitě v pátek 19. června probíhat blokové čištění.

„Přesto to celá řada lidí opět nerespektovala. Hlavně na Rezkově zůstala spousta aut,“ konstatoval v pátek ráno ředitel Ekoltesu Milan Vinkler. „Čtyři už jsme odtáhli a jedeme nakládat další,“ rekapituloval situaci krátce po osmé hodině ranní.

Odtahové vozy tam připomínaly kyvadlovou dopravu. Ještě než se ale pustily do práce, objížděla zmíněná sídliště s megafonem v ruce hlídka městské policie a hlasitě obyvatele upozorňovala na to, že pokud zavčas nepřeparkují, budou jejich auta odtažena.

Někteří na jejich apel reagovali a urychleně parkoviště opustili, jiní už byli v té době v zaměstnání a po příchodu domů na ně před domem čekalo nepříjemné překvapení. „Auta, která v dané lokalitě zůstala, skončila opět u nás v areálu Ekoltesu, kde si je mohou majitelé za osmnáct set korun vyzvednout,“ vzkázal jim Vinkler.