Někteří řidiči totiž plochu, která přes den slouží jako parkoviště pro stovky automobilů, využívají k tomu, aby si otestovali vlastnosti svého vozu na sněhu a ledu.

„Po osmé hodině se zavřou obchody, na parkovišti většinou leží uježděná vrstva sněhu. Na parkovišti se pak mezi ostrůvky a sloupy veřejného osvětlení prohání jedno až čtyři vozidla, zkoušejí různé manévry a smyky. Zabavit je to dokáže i na desítky minut,“ popsal situaci na parkovací ploše před centrem Stop Shop jeden z těch, který má možnost neukázněné řidiče sledovat z okna svého bytu.

Ten také dodal, že viděl i několik situací, kdy neovladatelné vozidlo dělilo od výlohy některého z obchodů jen několik málo metrů. Na případ jsme upozornili vedení nákupního centra, které až do středy o případu nemělo tušení.

„Je to pro mě zcela nová informace, opravdu to slyším poprvé. Nikdo z nájemců mi o ničem neřekl,“ stěžoval si správce obchodního domuP avel Valoušek.

Situace může být o to horší, že jeden z obchodů nezavírá. V obchodním domě totiž funguje nonstop casino. Pokud by řidič svým vozem srazil některého z chodců, kteří mají do casina namířeno, následky nehody by byly těžší.

„Zkusím se zeptat ochranky, která v areálu funguje nepřetržitě, jak to tam večer vypadá. Parkoviště je totiž soukromý pozemek a je určeno především pro zákazníky obchodního centra,“ řekl Valoušek.

O údržbu plochy parkoviště v zimních měsících se stará odborná úklidová firma, která zajišťuje zimní úklid, údržbu a posyp komunikací. Večer a v noci však parkoviště zůstává pokryto vrstvou sněhu a ledu.