Pro třetí ročník se jim podařilo zajistit solidní rockovou sestavu v čele s třinecko-karvinskou Dogou, plzeňskou Zvlášňý školou a olomouckými Hazydecay. Přehlídka začíná v sobotu ve 13 hodin a v areálu za místní sokolovnou se postupně představí celkem třináct kapel.

„U zrodu festivalu stála touha rozjet v Beňově kulturní život a pozvat sem nějaká trochu zvučnější jména. Současně jsme usilovali o to, aby si u nás zahrály skupiny, které mají svůj osobitý styl, líbí se nám a je jedno, že nejde o hvězdy," přiblížil za organizátory Ivan Kobert.

„Ve srovnání s minulým ročníkem se tentokrát chceme zavděčit co nejširšímu spektru návštěvníků, takže na festivalu zazní kromě melodického rocku i punk, ska nebo nu-metal,“ vysvětlil Kobert.

Jakým způsobem sestavují pořadatelé letního festivalu svůj program? „Objíždíme nejrůznější hudební akce a případně si vytipujeme , co by nás mohlo zajímat. Řada skupin nám rovněž posílá svoje promo cédéčka,“ prozradil Kobert a současně se pochlubil největším letošním „úlovkem“.

„Mám radost z vystoupení populární punk-rockové formace Zvlášňý škola, už jenom proto, že jde o jejich jediný koncert na Moravě v tomto roce. K mimořádnému vystoupení se nám podařilo přemluvit také undergroundový Černý penicilin,“ sdělil Kobert.

Kapely Doga (začátek koncertu v 19. 45 hodin), Zvlášňý škola (22.20) a Krleš (23.40) mají vyhrazený hodinový set, ostatní skupiny budou hrát přibližně třičtvrtě hodiny.

Kromě hlavních hvězd vzbudí pozornost určitě i stále populárnější olomoucký kvintet Hazydecay, který nabídne fanouškům ochutnávku z připravované des­ky.