Hranický dům dětí a mládeže připravil na letošní léto celkem šest turnusů příměstského tábora, z nichž každý trvá vždy týden.

„Je to více než vloni, protože prázdniny jsou tentokrát o něco delší. Na druhou stranu jsou ale některé turnusy kratší, protože se během nich buď láme měsíc nebo do něj zasahují státní svátky,“ konstatovala zástupkyně ředitelky DDM Jana Malátková.

O děti bude v Domečku postaráno téměř po celý červenec, zbývající dva turnusy připadají na konec srpna. Mimo to připravil DDM i tábory mimo město.

Pro aktivnější děti je vhodný červencový sportovní pobyt ve Skalitém na Slovensku plný volejbalu, koupání, turistických výletů, kopané a dalších tělesných aktivit, milovníci výtvarných technik ocení spíš týdenní výpravu do Dolní Lomné.

Ani tam však samozřejmě nebude chybět pobyt na čerstvém vzduchu.

Největší zájem je již tradičně o tábor na Mraveništi u Valašské Bystřice, který má již mnohaletou tradici. Letos je již z poloviny zaplněn přihláškami.

Velkým lákadlem jsou však také zájezd k moři do Chorvatska a volejbalovo-sportovní pobyt v chorvatské Poreči. Podrobnosti má DDM zveřejněny na svých webových stránkách.

„Děti se hlásí, průběžně si chodí pro přihlášky a zájem bych zatím definovala jako průměrný. Pořád jsou ještě volná místa na příměstské i mimoměstské tábory,“ informovala Malátková a připomněla, že ty městské jsou vhodné pro děti od šesti do jedenácti let.

„Chceme, aby měly ukončenu alespoň první třídu, jinak by měly problém stíhat těm starším,“ upozornila Malátková.