Některé posluchačky ani nevěděly, co si z dvouhodinového dýchánku odnesou.

„Šla jsem sem na doporučení. Nic jsem od toho neočekávala. Mám nyní takzvané období Yesmana podle filmu, kdy hlavní hrdina na všechno říká ano. Měla jsem trochu fofry, ale musela jsem to stihnout, protože jsem se rozhodla, že prostě jdu," směje se účastnice Radka Pospíšilová.

A co je to tedy karma? Karma je příčina a následek. Nejedná se jen o minulé životy. V základě platí heslo: Nečiň druhým to, co nechceš, aby oni činili tobě.

„Letošní rok bude rokem slova proč. Mnoho lidí si začne uvědomovat, že nic se neděje bez příčiny. Začnou se ptát proč se mi tohle děje? Co mi to má říct? Jak se říká, vše zlé je pro něco dobré," zahájila přednášku lektorka a terapeutka Miroslava Pavelková. Najít ale i na tom negativním něco pozitivním se naučíme postupem času a tento rok je k tomu ideální.

Lidé, kteří se dlouho snažili, dosáhnou konečně svého cíle.

Měli by uplatnit schopnosti, které dosud skrývali. „Pokud doma malujete, tvoříte něco nebo třeba píšete, nebojte se nyní prosadit. Pokud jste s něčím ve svém životě nespokojení, teď je ten správný čas to změnit," uvedla lektorka.

Neřešte, co bylo nebo bude. Řešte, co je teď

Tento rok přeje cestování a vzdělávání se. Je třeba se naučit relaxovat, zklidnit a meditovat. V dnešní uspěchané době si najít čas sám na sebe a užívat si ho. „Měli bychom se zamyslet nad tím, co v životě chceme dělat, zda jsme šťastní a pokud ne, tak to změnit a začít to řešit. Pozor, je ale důležité, abychom věděli, co kam přesně v životě míříme," ponoukala terapeutka.

„Neřešte, co bylo nebo bude. Řešte, co je teď, protože právě tento okamžik tvoří vaši budoucnost. Žijte přítomností. Teď a tady," vybízela. „Více si věřte. Nekritizujte a neposuzujte. Spíš se snažte pochopit lidi kolem sebe. Místo neustálých řešení následků hledejte příčinu," zakončila terapeutka Miroslava Pavelková.

Věkový rozptyl účastnic byl od teenagerů až po ženy úctyhodného věku. Všechny odcházely nabité pozitivní energií, která na přednášce proudila. Některé byly rozhodnuté se pustit do studia výkladových karet.

„Já jsem si chtěla zlepšit náladu, což se povedlo. Neměla jsem žádná očekávání. O této problematice jsem nevěděla zhola nic a s tarotovými kartami jsem se ještě nesetkala. Teď jsem se je ale rozhodla nastudovat," usmívala se Jarka Havránková.

„Já se o takové věci docela zajímám, ale nikdy mě nenapadlo, že by tarot a numerologie šla takto logicky dohromady. Rozhodně to byl přínosný seminář," zakončila Radka Pospíšilová, kterou na přednášku přivedla kamarádka. 

Autorka: Bára Jestřebská