Městu se podařilo získat finance na instalování kamerového systému ze státních peněz na prevenci kriminality. Jen v uplynulých deseti letech přitom Přerov získal ze státních prostředků na prevenci jedenáct milionů korun.

„Do Přerova přijde celkem 433 tisíc korun. Z přidělených financí je určeno 383 tisíc na kamerový systém v Kojetínské ulici. Dalších padesát tisíc pak na zpracování koncepce prevence kriminality ve městě na léta 2009 až 2011,“ upřesnil mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.

Podle zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslava Komínka je v současné době ve městě instalováno na jedenáct bezpečnostních kamer. Nacházejí se třeba v Čechově a ve Škodově ulici nedaleko vlakového nádraží, hned tři byly umístěny rovněž na náměstí T. G. Masaryka, další pak v Kratochvílově nebo Wilsonově ulici v centru města.

„Bezpečnost v Kojetínské ulici se umístěním kamer posílí,“ je přesvědčen zástupce ředitele přerovských strážníků Komínek.

Strážníci totiž podle jeho slov nejsou schopni zajistit nepřetržité hlídky v této části města. Na dění v Kojetínské ulici si v minulosti stěžovali například projíždějící řidiči, kteří měli problémy s obtěžováním ze strany malých romských dětí.

„Děti házely na auta u Kojetínského podjezdu kameny a PET lahve,“ přiblížil tuto tři čtvrtě roku starou událost Komínek. Naposledy se stala Kojetínská ulice centrem dění zhruba před dvěma týdny, když hasiči z jednoho z domů evakuovali na třicet romských obyvatel.

Z chodby domu se valil hustý kouř a podle prvotních šetření hasičů zřejmě někdo do objektu vhodil dýmovnici. Z pohledu městských strážníků je lokalit, v nichž je nutné posílit bezpečnost instalováním kamerového systému, ve městě více.

„Jsou to všechna místa s větší kumulací lidí – okolí supermarketů, heren a barů,“ přiblížil Komínek. Podle jeho názoru je zapotřebí posílit kamerami také některé části Přerova – Předmostí. „Všechno je ale otázka financí,“ uzavřel zástupce ředitele Městské policie v Přerově.