Nejvíce však na černou skládku doplácí Vlasta Přikrylová, která žije v sousedním domě.

„Sousedy si nevyberete, ale čeho je moc, toho je příliš. Že jsem za ně uklízela v zimě sníh, to už dnes beru sportovně. Teď ale abych se ještě dívala na tento nepořádek. To už mě skutečně dopálilo,“ zlobí se Vlasta Přikrylová.

Podle jejích slov se romská rodina odstěhovala už v úterý, kdy si s sebou odvezla veškerý nábytek a další věci ze svého příbytku. Na hromadu před domem však nájemníci zjevně zapomněli. Najde se tam například stará lednička, křeslo, linoleum, matrace, papírové kartony a spousta nepotřebných věcí.

„Něco už nenechavci postupně odvážejí, a já teď chodím a neustále zametám,“ stěžuje si starší žena, která žije v Dluhonské ulici už dvaačtyřicet let.

Té nakonec došla trpělivost a na místo včera přivolala přerovské strážníky. „Skládka bude odstraněna a tento případ bude předán správnímu orgánu,“ řekl k tomu zástupce ředitele Městské policie Miroslav Komínek.

„Jen doufám, že se vše neotočí proti mně a nebudu muset odklizení skládky hradit nakonec sama,“ dodala Vlasta Přikrylová.