S agresivní romskou ženou se naposledy ve středu setkaly také dvě prodavačky z pasáže bývalého přerovského hotelu Grand. „Do obchodu přišla asi třicetiletá cikánka a začala se rozčilovat, proč prodáváme tak drahou sukni. Když jsem ji upozornila, aby tolik nekřičela, začala mi sprostě nadávat a vyhrožovat, že mě zabije,“ popisuje středeční incident mladá zaměstnankyně obchodu s oděvy.

Podle ní byla agresivní žena natolik rozzuřená, že ji musely krotit další dvě Romky. „Řvala na mě, že jen co vytáhne kudlu, tak mě rozpíchá. Chovala se, jako vyšinutá. Naštěstí jí začaly domlouvat další dvě Romky. Ty tvrdily, že je zfetovaná,“ dodává žena, která podle vlastních slov utrpěla traumatizující zážitek.

Romka se totiž do obchodu později vrátila a mladé prodavačce znovu vyhrožovala, že si na ni počká a pořeže ji. „Kdyby pro mě večer nepřišel přítel, asi bych z obchodu nevyšla,“ svěřila se žena, která však policisty nepřivolala. „Stačilo totiž, abych se otočila pro telefon, a napadla by mě,“ zdůvodnila.

I její kolegyně kritizují chování Romů. „Urážejí nás, kradou a jsou neskutečně drzí. Jestli si někdo myslí, že je převychová, tak to ani náhodou,“ zlobí se další z prodavaček obchodu v Husově ulici.

Na Romy si stěžují i lidé, kteří cestují autobusem či vlakem. „Škodovou ulicí chodím takřka denně, když jdu z vlakového nádraží. Je to pro mě nejkratší způsob, jak se dostat do centra města, odkud mi odjíždí autobus městské hromadné dopravy domů. V ulici na mě téměř vždycky pokřikují sprostá slova malí cikáni, na to jsem si už celkem zvykla, ale když na mě naposledy plivli, došla mi trpělivost. Od té doby si raději kousek zajdu, i když kvůli tomu musím jezdit pozdějším autobusem. Této čtvrti už se ale raději oklikou vyhýbám,“ řekla osmadvacetiletá žena, jejíž jméno má redakce k dispozici.