Po jedné z potyček se dokonce vrátili na služebnu v roztrhaných uniformách. Podle dobře informovaného zdroje byli v obou případech hlavními aktéry incidentů Romové.

Svatebčané se porvali

Rvačkou jako vystřiženou z akčního filmu skončila bujará romská svatební hostina. Ta se konala minulý pátek v sále Pivovaru. Policisté, kteří byli k incidentu přivoláni, si na výpomoc přizvali také městské strážníky.

„Jednalo se o hromadnou rvačku mezi účastníky svatby, kteří byli značně podnapilí a agresivní,“ informoval o případu zástupce ředitele přerovské městské policie Miroslav Komínek. Když chtěli strážci zákona vstoupit do sálu, aby zabránili dalším potyčkám, bránili jim v tom vlastními těly svatebčané.

„Jelikož nereagovali na zákonné výzvy, použili jsme k získání prostoru služebního psa a následně začali pacifikovat jednotlivé rváče,“ informoval Komínek. Zákrok byl velice riskantní, neboť podlaha sálu byla pokryta rozbitým nádobím, takže mohlo snadno dojít ke zranění zasahujících psů. Muži v uniformách se navíc museli často vyhýbat letícím předmětům, jako byly židle a láhve.

Napadl ho, neboť se křivě díval

Další perné chvíle zažili přerovští strážníci hned následujícího dne. V lokalitě, kde žijí romští obyvatelé, narazili na auto s rozbitým čelním sklem, kolem kterého se shromáždilo asi čtyřicet křičících lidí. Ti agresivně doráželi na řidiče automobilu.

„Řidič na místě oznámil, že mu právě jeden z místních vhodil do předního skla za jízdy láhev,“ popsal další případ zástupce ředitele přerovských strážníků. Vzápětí se od železničního podjezdu směrem ke strážníkům rozběhl mladík se zdviženou tyčí, ve kterém řidič poznal pachatele. Než stihl na kohokoliv zaútočit, sebrali mu tyč ostatní spoluobčané.

Strážníci pachatele zadrželi a odvedli ke služebnímu vozidlu. „Když ho začali poutat, napadl je křičící dav a začal s nimi cloumat a strkat do nich tak, že jim potrhal uniformy,“ dodal Miroslav Komínek.

Zasahující strážníci na místo přivolali další hlídky, které jim pomohly situaci zklidnit. Dvaadvacetiletý mladík se poté přiznal, že hodil láhev na auto a jako důvod udal, „že se na něj řidič křivě díval a udělal křivou hubu“. Pachatel putoval na policejní oddělení a strážníci na služebnu, aby si převlékli roztrhané uniformy.