Muž šel kolem osmé hodiny večerní po chodníku ve Škodově ulici v Přerově, když jej o cigarety požádali čtyři mladíci. Odpověděl, že jim cigarety nedá, protože jsou příliš mladí. Za to jej fyzicky napadli.

Při útoku neváhali agresivní mládenci použít ani baseballové pálky. Kvůli jejich nepřiměřené reakci musel být pětačtyřicetiletý Slovák hospitalizován v přerovské nemocnici. „Muž utrpěl tržnou ránu na hlavě, otřes mozku a zlomeniny s předpokládanou dobou léčení do dvou měsíců,“ řekla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková. Jak dodala, mladíci napadenému muži nic nesebrali.

Za poslední dobu se jedná již o několikátý případ, kdy přerovští Romové zaútočili na občany. Stejně jako v případě přepadení v supermarketu, i tentokrát se poškození bojí zveřejňovat jakékoli informace o útoku.

„O zdravotním stavu toho pána nemohu nic říct, protože si to nepřál,“ řekl ředitel přerovské nemocnice Zdeněk Horák. Agresivitou místních Romů se minulý týden zabýval i přerovský magistrát. Jeho zástupci řešili, jak se s chováním této menšiny ve městě vypořádat. Po dohodě s policií město přislíbilo, že hlídky strážníků a policistů v zdejší romské čtvrti budou častější.