Vznikly kvůli hudební skupině

„Stránky původně vznikly kvůli naší hudební skupině Street Boys. Pak jsme na ně přidali informace o našich tanečních skupinách Serafini a Wild Kats a dalších. Stránky jsou stále živé, pořád tam přibývá něco nového,“ uvedl Robert Sutorý, vedoucí hranického romského kroužku.

Návštěvníci tak najdou na Sam Roma fotografie z činnosti kroužku, různých akcí a vystoupení nebo třeba i nahrávky kapely Street Boys určené k volnému stažení.

„Zájem je poměrně velký, třeba dnes během dopoledne se na ně podívalo přes 120 lidí,“ sdělil Robert Sutorý.

Vzkaz z Mexika

Na stránkách je i návštěvní kniha, v níž se objevily vzkazy dokonce i z Mexika. „To jedna tamní rodina projevila zájem o vystoupení naší skupiny Street Boys,“ vysvětlil Robert Sutorý.

Ten je i autorem většiny textů na webu a dodává na něj také fotografie. Vytváření stránek pak má na starosti Roman Cinna. „Je to jeden z členů našeho kroužku. V něm totiž kromě výuky zpěvu či tance funguje právě i výuka práce s počítačem, kde se děti učí i vytváření internetových stránek,“ řekl Robert Sutorý.

Jak Roman Cinna uvedl, na stránkách je stále co vylepšovat. „Teď o víkendu jsem tam například udělal chatovou místnost. Uvidíme, jaký o ni bude zájem, zda se mezi lidmi chytne,“ sdělil Roman Cinna.

Podle Roberta Sutorého jsou webové stránky dalším z pozitivních výsledků sedmileté činnosti romského kroužku. „Teď k nám chodí asi sedmdesát dětí a stále jich přibývá. Když naše holky založily první taneční skupinu, netrvalo dlouho a inspirovaly svou činností vznik další skupiny a nyní se opět vytváří nová, tentokrát pro děvčata ve věku sedmi a osmi let,“ podotkl Sutorý.

Výsledky jsou ale znát i v dalších oblastech. „Když tady kroužek nebyl, měli jsme tady jediného Roma, který studoval střední školu. Teď jich je tady spousta a mají dobré výsledky,“ dodal Robert Sutorý. Stránky Sam Roma najdete na www.samroma.wz.cz.