Nová okružní křižovatka přerovských ulic Tovární - Gen. Štefánika - Durychova má zvýšit plynulost dopravy v místech, kde se pravidelně tvoří dlouhé kolony. Město ji nechalo tento měsíc v poměrně krátké době postavit, protože se obává nárůstu kolizních situací po zprůjezdnění Tovární ulice v úseku od hypermarketu Albert k pekárně. Zprovozní ji už zítra - v sobotu 30. dubna.

Podle pracovníků technických služeb, kteří prováděli v pátek ráno za plného provozu opravy, staly se na novém rondelu hned ke čtyři nehody.

„Nejprve někdo těsně před zprůjezdněním nové okružní křižovatky poničil okrajový reflexní prvek, ve čtvrtek večer pak do betonových zábran narazil polský řidič kamionu. Další dva řidiči kamionů zde uvízli v pátek nad ránem. Poničených je celkem dvaadvacet betonových zábran,“ popsal Aleš Hrobár z Technických služeb města Přerova.

U tenisových kurtů v Přerově vyrůstá protipovodňová zídka, které musely ustoupit letité stromy. 28. dubna 2022
Stavba protipovodňové zídky uzavřela stezku u tenisových kurtů

Poničeny dvě desítky zábran

Podle mluvčí přerovské policie Miluše Zajícové se stala první nehoda kamionu ve čtvrtek před desátou hodinou večer.

„Řidič kamionu cizí státní příslušnosti shrnul betonové zábrany na okružní křižovatce a celková škoda je 250 tisíc korun. Nehoda se obešla bez zranění a alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška. Příčinu zjišťujeme,“ upřesnila. V dalších dvou případech se jednalo o menší kolize.

Opravu poničených betonových zábran prováděli pracovníci technických služeb v pátek dopoledne.

„Předpokládáme, že to stihneme během dvou až tří hodin. Poničených je celkem dvaadvacet betonových zábran. Reflexní prvky byly nastříkány, ale zřejmě doporučíme pozměnění dopravního značení, aby bylo lépe vidět. Po dohodě s magistrátem také opravujeme dvě dopravní značky,“ vylíčil Aleš Hrobár.

Tak by měla vypadat po rekonstrukci nevzhledná budova bývalého Emosu na Masarykově náměstí v Přerově.
Odhlasováno: ošklivý Emos přestaví, za 300 milionů. Co vy na to?

Žádné čekání - jedu jako po másle

Řidiči kamionů a aut, kteří projížděli kolem, si neodpustili vtípky.

„Tak vám to chlapi moc dlouho nevydrželo,“ komentoval to jeden ze šoférů kamionu, když viděl, jak pracovníci technických služeb rondel spravují. Mnozí také solidárně zatroubili.

Většina projíždějících řidičů se ale shodla na tom, že okružní křižovatka splnila svůj účel - průjezd je teď totiž mnohem plynulejší.

„Žádné čekání - jedu jako po másle, což se mi v tomto úseku nikdy dříve nestalo. Je to rozhodně změna k lepšímu a těším se, až bude v provozu celý průpich,“ vyjádřil svůj názor třeba řidič z Ostravy.