Jitka Seitlová vykonává funkci zástupkyně veřejného ochránce práv od února 2007. Stejně jako v době svého působení v Senátů se i nyní zabývá oblastí životního prostředí a má na starosti sociální oblast.

Kromě toho ale má ve své kompetenci také činnost pozemkových úřadů, restituce, evidenci obyvatel a činnosti matričních úřadů nebo správu v úseku zaměstnanosti.

V květnu loňského roku byla jako zástupkyně České republiky jmenována do funkce členky správní rady Agentury Evropské unie pro základní práva (FRA) se sídlem ve Vídni. Jitka Seitlová se narodila 17. dubna 1954 v Přerově.

V roce 1995 vstoupila do politické strany Občanská demokratická aliance, od roku 2002 je nestraníkem. Absolvovala Přírodovědeckou fakultu Masarykovy univerzity v Brně.

Celý on-line rozhovor najdete zde: Jitka Seitlová v on-line rozhovoru

Senátorkou za přerovský obvod byla v letech 1996 až 2007. V době výkonu mandátu se věnovala především oblasti životního prostředí, veřejné a státní správy, legislativy občanství, restitučním zákonům, ochraně vlastnictví, stavebnímu zákonu a dalším oblastem.

Během svého působení v Senátu se podílela na podání 12 návrhů zákonů a 14 ústavních stížností, zaměřených především na ochranu lidských práv. Na její návrh byl například do právního systému zaveden institut veřejného slyšení a významně se také podílela na prosazení zákona o domácím násilí.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika