Mezi modelkami se mimo jiné objevila i Markéta Regecová, která se kdysi proslavila kvůli výkupům pozemků při stavbě hranické továrny Philips.

Fotografie z přehlídky zveřejněné na webových stránkách Hranického deníku vyvolaly velký ohlas. Konkrétně fotografie Markéty Regecové.

Modely předváděla i Markéta Regecová

Redakce se proto rozhodla udělat s touto příležitostnou modelkou rozhovor.

Dobrý den, Markéto, můžete nám říci něco málo o sobě?

To určitě můžu. Narodila jsem se 29. června 1972 v Přílepech. Mám dva sourozence – sestru a bratra. V osmnácti jsem se provdala a narodila se mi dcera. Po necelých pěti letech jsem se rozvedla. Dnes bydlím v Drahotuších, kde mám vlastní kadeřnický salon.

Vaše fotografie se objevila na titulní straně Hranického deníku. Byla z přehlídky nazvané Móda elegantních dam. Jak jste se k této akci dostala?

V salonu Hugo se konal konkurz, na kterém bylo kolem pětadavaceti uchazeček. Byla jsem vybrána spolu s dalšími, tuším šestnácti modelkami.

Jak konkurz probíhal? Musely jste se ukázat i v plavkách, jak to chodí na klasických castinzích?

Ano, musely jsme se projít v plavkách i ve společenských šatech. Nakonec si nás vyfotili – v šatech i v plavkách.

Máte s modelingem nějaké předchozí zkušenosti? Nebo jste si roli modelky vyzkoušela úplně poprvé?

Vzhledem k mé výšce žádné zkušenosti nemám. Ale v oblasti módy se pohybuji. Účastním se kadeřnických show, kde češu modelky a současně sleduji i práci vizážistek a stylistek.

V hledišti se sešlo kolem dvou set lidí. Jaké jste měla pocity, když jste se procházela po mole?

Pocity smíšené, srdíčko mi bušilo. Ale vzhledem k tomu, že jsem tam měla i své blízké – dceru a přítele, tak se to dalo zvládnout.

Po přehlídce mi dcera řekla: „Mami, vypadalo to, že sis tu přehlídku fakt užila!“ Ale to bylo jen zdání … Předvádění plavek jsem si opravdu neužila.

Jak probíhala příprava na přehlídku?

Měly jsme celkem dvě soustředění na Rusavě. Na zaplacení jednoho jsme se dokonce podílely. Doprovázela nás skvělá lektorka, která nás učila chodit a snažila se nám v tom krátkém časovém období dát co nejvíce informací, předat nám co nejvíce zkušeností.

Byla s ní skvělá spolupráce. Soustředění jsme si všechny užily, byly jsme super parta a věkové rozdíly mezi „děvčaty“ nebyly vůbec patrné.

Říkáte věkové rozdíly… Přehlídky se tedy účastnily starší i mladší ženy?

Ano, v rozpětí od třiceti do padesáti let. A teď už k akci samotné … Příprava začala asi dvě hodiny před zahájením. Molo se postavilo až v sobotu, jednou jsme se prošly a to bylo všechno.

Jak jste řekla, po mole jste se prošly jen jednou, předchozí zkušenosti jste neměly…

Ano, z naší stránky to byla velká improvizace bez dané choreografie. Musela jsem být pořád ve střehu. Bylo to hodně o bystrosti. Chtěla bych touto cestou poděkovat své kamarádce kadeřnici Simoně Králové, která se mi v průběhu přehlídky starala o vlasy. Jako jediná jsem měla vlastní kadeřnici

Setkala jste se s nějakými ohlasy? Ať už kladnými či zápornými?

Od známých jsem zatím neslyšela žádnou kritiku. Ani nic špatného na pondělní titulku hranického Deníku. Ale to ještě může přijít. :-)

Povězte nám něco o své rodině. Jste rozvedená, ale zmínila jste se, že máte už delší dobu přítele…

Ano, přítele skutečně mám, a je mi obrovskou oporou! Stejně jako má sedmnáctiletá dcera Marika. Jsem ráda, že je mám. Můžu se s nimi o všechno podělit.

Plánujete s přítelem svatbu?

Zatím ne, žijeme odděleně. Podle mě není podstata v tom mít ho doma. Každý by měl mít svou část svobody. Nikdo nesmí nikoho vlastnit, člověk se pak začne dusit.

Nejde se nezeptat na kauzu Philips. Díky ní se z vás stala mediálně známá osobnost. Jak se vám změnil po této události život?

Záleží na člověku, jak si ho nechá změnit. Mě to nijak radikálně nepoznamenalo. Pořád stříhám, mám své stálé zákazníky. Je ale pravda, že se mi teď žije mnohem pohodlněji. Dříve jsem neměla auto, teď ho mám. Je dobré zůstat nohama na zemi, jak se říká.

Zůstali vám kamarádi z doby před kauzou?

Někteří ano, někteří ne. Nyní už ale dokážu lidi lépe rozpoznat – poznám snadno, o co komu jde. Tohle jsem dříve neuměla. Ráda se obklopuju příjemnými lidmi bez ohledu na to, co mají nebo kolik mají.

A co vaše rodina? Jak vzala to, že se z vás takřka přes noc stala milionářka?

O rodině se moc bavit nechci. Uběhlo už sedm let a v kontaktu jsem jen se sestrou. Dalo by se říct, že mi peníze rodinu vzaly.

Před časem jste se zúčastnila coby kadeřnice akce nazvané Proměny. Můžete nám o průběhu říct něco bližšího?

O Proměnách se moc nemluvilo. Na počátku mě jedna známá oslovila, jestli bych jí nečesala fotoproměny, na kterých se prezentovala jedna kosmetická firma. Fotografka proměny nafotila a ukázala je jednomu známému fotografovi. Ten řekl, že by byla škoda neudělat z toho něco víc.¨

A tak vznikla výstava…

Ano, v prvním patře hranického zámku. Bylo to vlastně společné dílo nás tří – vizážistky, mě a fotografky. Které fotografie byly zveřejněny? Vystaveny byly pouze fotky dam, které se zveřejněním souhlasily.

Co plánujete do budoucna?

Mají se konat dvě další přehlídky – v Teplicích a v Kroměříži. Těch bych se chtěla zúčastnit. Žádné další plány nemám.

Co na to říká Markéta Regecová?

Zeptali jsme se Markéty Regecové: Co si jako první vybavíte při vyřčení následujících slov? Co vás napadne jako první? Její odpovědi vám přinášíme.

Humor

Existují různé druhy humoru, ne? Nemám ráda ten, který se mě snaží prvoplánově šokovat.

Štěstí

Dcera, přítel

Závist

Ta je krutá!

Nevěra

Hodně špatná.

Sex

Když jsou na to dva, tak je to příjemná záležitost, když jde o sex „z povinnosti“, tak to není ono.

Majetek

Je v pořádku, když je, ale není v životě tím nejdůležitějším.

Víra

Nemám nic proti, dcera je pokřtěná, já jsem dokonce měla svatbu v kostele, ale vyloženě věřící nejsem.

Zdraví

U mě je na prvním místě

Vina

Je těžké si ji přiznat.

Odpuštění

Učím se mu.

Bolest

Různé druhy, fyzická, psychická – ta je mnohdy mnohem horší.

Strach

Hlavně o blízké …

Rodina

Je dobré, když drží pohromadě.

Drogy

Zakázala bych je.

Alkohol

Občas, při určitých příležitostech jako jsou oslavy atd. Ráda si dám šampaňské.

Lež

I lži existují různé. Někdo lže schválně, ale najdou se i tací, co lžou z milosti.

Svoboda

Patří každému a každému by měla být aspoň z části dopřána.

Dluh

Měl by se platit.

Pavla Březinová