„Zatím nemám žádné oficiální vyjádření, ale jakmile budu jmenovaná do funkce, budu se samozřejmě snažit co nejdříve přestěhovat do Hranic,“ uvedla Helena Votavová.

Rozhovor

S jakými představami a s jakou koncepcí přistupujete ke klubu?

Nový prostor v zámeckém sklepení, který se brzy otevře, by se měl stát domovskou scénou místní kultury s využitím stávajících prostor jako dvorana hranického zámku, sál v budově základní umělecké školy, Sokolovna, kino a venkovní prostory.

Kolik lidí bude v klubu pracovat?

V původní koncepci Městského úřadu Hranice jich bylo pět. Již při konkurzním pohovoru jsem vyjádřila přesvědčení, že v pěti lidech to dělat nelze, minimálně o dva lidi se musí tento počet navýšit. Vždyť jen pro dosavadní provoz kina jsou vyčleněny cca čtyři pracovní úvazky. Ale to bude věc dohody a možná přehodnocení pracovních náplní dosavadních pracovníků při zahájení zkušebního provozu.

Od kdy bude klub fungovat?

Zkušební provoz by měl být zahájen k 1. říjnu, a současně také moje činnost ve funkci, pokud obdržím jmenování ke stejnému datu. Neměl by být problém s mým uvolněním v zaměstnání, protože jsem současnou funkci před dvěma lety přebírala za podobných podmínek, kdy kolegyně narychlo odešla za lepší pracovní příležitostí. Věřím tedy, že mi vyhoví. Budu asi teď trávit víkendy v dosavadní práci, abych usnadnila mému následníkovi jeho nástup, budu ve Valašském Meziříčí pomáhat. Chci zachovat dobré vztahy, protože doufám v budoucí dobrou spolupráci s dosavadními kolegy.

Jakou akcí míníte hranický klub otevřít?

Na tak konkrétní otázky je příliš brzy. Musím zjistit, v jakém stavu jsou práce v zámeckém klubu, jak vypadají smlouvy s provozovateli dalších prostor, a podle toho rychle jednat. Kromě slavnostního otevření klubu je před námi adventní sezona, která se musí urychleně začít připravovat. Ve spolupráci s místními musíme vymyslet optimální plán s ohledem na rozpočet, který je na klub k dispozici. Nemíním si hrát na chytráka, určitě to bude týmová práce.

Na jaké programy se mohou těšit lidé v Hranicích – nejen mládež, ale i střední a starší generace?

Tyto podrobnosti bych nechala, až budu jmenována do funkce. V každém případě tvoří největší část publika mladí lidé, ale klub by měl být i pro mrňousky, kteří mohou přijít na pohádku, a také po seniory. Mým snem nebo cílem je, aby lidé z různých věkových skupin mohli řícti– my máme v Hranicích náš klub. Aby to mohl říci sedmdesátiletý i pětiletý a všichni mezi tím.

Uvažovala jste už o názvu klubu?

I když jsem byla spokojená se svou koncepcí klubu, kterou jsem předložila komisi, i se svým vystoupením, nedoufala jsem, že se mi poštěstí vyhrát, protože vím, že vždy panuje větší důvěra k místním lidem. Proto jsem nešla do takových detailů, jako je název klubu. Počkám, až se sejdu s lidmi, kteří v budování klubu nechali kus své práce a energie, a vyslechnu si jejich nápady. Práce v kultuře nesmí být postavená na jednom člověku a nesmí s ním ani padat. Preferuji týmovou práci.

Proč jste se přihlásila do konkurzu?

Ve své současné funkci jsem na maximu toho, čeho mohu dosáhnout, bez možnosti osobního růstu. Nejsem statický člověk, ráda bych uplatnila svoje schopnosti tvůrčím způsobem.

Jakou plánujete reklamu a propagaci klubových akcí, klubu?

Reklama klubu – myslím si, že tam bych měla mít nejméně problémů. V této oblasti pracuji dva roky, spolupracuji se všemi odděleními valašskomeziříčského klubu a mám vyzkoušené, co zabírá.

Vzhledem k tomu, že město Hranice uspělo v soutěži se svými webovými stránkami, myslím si, že i tohle by mohla být jedna z cest. Nebo to, že reagujete jako místní tisk, naznačuje také ochotu ke spolupráci.

Ráda bych také tohoto našeho rozhovoru využila k pozdravu občanům Hranic a chci jim vzkázat: Vy jste ti, pro koho budeme kulturní akce pořádat. Prosím, komunikujte s námi, pomozte nám zjistit, o jaké pořady máte největší zájem – a my uděláme vše pro to, abyste byli spokojeni.

 

 

Ředitelka hranického klubu

Helena Votavová (47 let), absolventka Střední průmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově, původní obor - průmyslový výtvarník. Po maturitě - od roku 1979 - pracovala v národním podniku Osvětlovací sklo Valašské Meziřičí - nejprve jako výtvarník, pak jako vedoucí oddělení kompletace svítidel, kde měla na starosti patnáctičlenný kolektiv, později jako samostatný kontrolní technik řízení jakosti, kde měla čtyři podřízené. Od roku 1995 do současnosti pracuje v Kulturním zařízení města Valašského Meziříčí.

Koníčky, volný čas – aerobik (profesionální cvičitelka s mezinárodní licencí), četba, psychologie mezilidských vztahů, v době dovolené pracuje jako delegátka cestovní kanceláře pro Chorvatsko

Jazyk – plynule chorvatština, pasivně angličtina, němčina a ruština

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Kulturní klub už má ředitelku, člena komise to naštvalo

Bronislav Ludmila: Jméno ředitele klubu mě naštvalo