Nový chodník se již buduje také na ulici Kropáčově.

„Opravy chodníků se nyní připravují ve třech lokalitách. Práce budou probíhat postupně,“ uvedl mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

Vedle Skleného kopce se rekonstrukce budou týkat dalších dvou oblastí.

„Co se týče třídy Československé armády, opravy se zde dočká chodník v úseku od půjčovny lyží až k Motošínu. Zahrnuta bude také část pod Základní uměleckou školou,“ popsal mluvčí.

Ulice Hřbitovní se dočká opravy po obou stranách.

„Jedna strana končí u vstupu na hřbitov, a pokračuje pak ještě kousek dál za Kongresovým centrem. Druhá strana končí naproti Kongresovému centru. Budou se také budovat přechodová místa. Nejedná se o klasické přechody, ale spíš o místa, u kterých by měli řidiči počítat s tím, že tam lidé mohou chodit,“ nastínil Petr Bakovský.

Silnici vylepší později

Oprava chodníků je letos jednou z hlavních priorit hranické radnice.

„Jde nám především o zvýšení bezpečnosti chodců. Ať už úpravou samotných chodníků, tak také právě vybudováním přechodových míst. Celkově by opravy chodníků na těchto třech ulicích měly stát 6,6 milionu korun. Podařilo se nám na ně získat dotaci z Evropské unie,“ informoval Petr Bakovský.

Lidé ve městě opravu chodníků pochopitelně vítají.

„Chodníky tu podle mě nejsou v dobrém stavu, na spoustě míst jsou úplně rozbité. Je dobře, že se s tím snad začne konečně něco dělat, už bylo na čase,“ myslí si Marie Urbánková.

Nového chodníku se brzy dočkají také obyvatelé na Kropáčově ulici, kde aktuálně finišují práce na kanalizaci.

„Vozovka se zde momentálně nebude upravovat do úplně konečné fáze, kvůli chystaným protipovodňovým opatřením v této oblasti. Cesta bude samozřejmě opravená a sjízdná, ale jelikož dojde v blízké budoucnosti k jejímu pravděpodobnému rozbití, bylo by to kontraproduktivní. Proto jsme se nyní zaměřili především na chodník,“ vysvětlil Petr Bakovský.
 

autor: David Král