Od minulého týdne probíhá oprava kanalizace v ulici Komenského sady.

Do poloviny září by měl kvůli této akci zůstat uzavřen úsek od křižovatky s ulicí Loučská až po kruhový objezd.

Průjezd Komenského sady je zachován, řidiči ale nemůžou odbočit z Loučské ulice doleva a z ulice Palackého doprava. Místo toho musí pokračovat dále a ulicemi Neffova a Novosady.

Celý příští týden pak potrvá oprava mostu přes řeku Bečva, uzavírka bude platit jen na polovině vozovky.

Doprava bude na mostu mezi ulicemi Smetanova a Za vodou řízena světelnou signalizací.

Ke konci se již blíží první etapa opravy kanalizace v ulici Svat. Čecha, která si do konce července vyžádá úplnou uzavírku úseku mezi ulicemi Na Kopečku a Jiráskovou.

„Jedná se o rekonstrukci kanalizace a přípojek otevřeným výkopem. Samotné práce budou prováděny ve čtyřech etapách v jednotlivých částech ulice Svat. Čecha, kde dojde vždy k úplné uzavírce konkrétní části," uvedla Denisa Krampová, vedoucí Odboru správy majetku na městském úřadu v Lipníku nad Bečvou. Objízdné trasy, které vedou přilehlými ulicemi, jsou dopravně značeny.

Akce by měla skončit na konci října, a to včetně finálních úprav komunikace.

Ulici J.V. Sládka zavřou úplně

Tím, ale stavební akce ve městě nekončí.

V ulici Bohuslávská se provádí rekonstrukce plynovodu, do 30. července v ulici platí částečná uzavírka, doprava je vedena jedním pruhem.

Mánesova ulice je kvůli opravě vodovodu od pondělí až do 14. září taktéž uzavřena.

Mezi poslední stavební akce, které v letním období ve městě trvají, patří rekonstrukce plynovodu a přípojek na sídlišti Zahradní a v ulici J.V. Sládka.

Opravy začaly už 1. července, úplná uzavírka ulice J.V. Sládka a části ulice Zahradní v úseku kolem židovského hřbitova přijde na řadu v období od 17.srpna do 11. září