„Do kurzu jsem se přihlásila, protože se chci stát spisovatelkou," prozradila svůj sen čtrnáctiletá Tereza Baraňáková ze Všechovic. Zájem o psané slovo a chuť jej rozvíjet potvrdily i ostatní dívky, které se pondělního cvičení účastnily.

„Je to originální kroužek, který mě zaujal. Chtěla jsem si to vyzkoušet. Se psem ještě chodím na agility, i to mě hodně baví," řekla patnáctiletá Monika Kuchařová z Býškovic.

Kurz tvůrčího psaní je stále ve svých začátcích, dvouhodinové setkání probíhá v pondělí v Hranicích a v úterý ve Všechovicích.

Vedoucí kroužku Simona Šebíková si pro účastníky připravuje měsíční téma, kterému se kolektiv detailně věnuje. V září šlo o pohádku, v říjnu se jednalo o bajku, listopadovým tématem je scénář.

„Myslím, že u tak mladých lidí je potřeba rozvíjet fantazii, jenže není jednoduché ji ztvárnit. V kurzu se učí, jakým způsobem text napsat, aby byl zajímavý a poutavý," uvedla vedoucí kroužku.

I pro středoškoláky a dospělé

Kurz nemá školákům pomoci při slohových pracích ve vyučování, spíše má přispět k rozvoji talentu jednotlivých zájemců.

„Chci, aby děti dělaly skutečně to, co je baví. Ale k tomu, aby se mohly stát spisovatelem, je potřeba mít štěstí i kontakty. Já se snažím dělat maximum pro jejich zviditelnění," dodala Simona Šebíková.

Práce mladých kreativců budou k vidění například v galerii Caffe art gallery, v plánu je také pořádání autorského čtení.

Kroužek tvůrčího psaní však není určen jen žákům základních škol.

„Chtěla bych probudit zájem i u středoškoláků nebo i u dospělých lidí," uzavřela Simona Šebíková.