Do druhého ročníku klání se letos přihlásilo na 44 kaprářských týmů z České republiky a dokonce i jeden z Německa.

Účastníci závodu budou celý týden až do soboty lovit kapry a amury a vítězem se stane ten, kdo uloví největší množství ryb.

Rybáři se začali na Tovačovských jezerech scházet už v sobotu, oficiálně ale závod odstartoval až včera odpoledne.

„Strávíme tu šest dní a pět nocí, takže jsme si na to museli vzít dovolenou. Do studené vody se nám ale moc nechce,“ řekl jeden z účastníků maratonu Jiří Krammer, který přijel do Tovačova až z Lipna nad Vltavou. „Je tu ale krásně, takže se moc těšíme,“ dodal druhý z členů týmu.

Soutěžící vyrazili v neděli poprvé v člunech na vodu, aby zmapovali lovná místa a nasypali rybám návnadu. „Carp teamy budou lovit kapry a amury od 60 centimetrů délky, kdy se za každých 10 gramů započítává 1 bod,“ popsal princip soutěže ředitel Carp maratonu Petr Tydlačka.

Podle jeho slov přilákal druhý ročník tohoto extrémního závodu dvojic v lovu kaprů a amurů značný zájem kaprářských špiček z celé republiky i ze zahraničí.

„Vítězem se stává ten, kdo naloví největší hmotnostní objem ryb,“ popsal ředitel závodu. Rybáři budou soutěžit také o nejdelšího a nejtěžšího uloveného kapra. Vítězem loňského maratonu se stal tým Sportcarp, který ulovil na 303 kilogramů kaprů a amurů.

„Rybáři ale po soutěži vhazují své úlovky zpátky do vody,“ uzavřel Tydlačka.