Na toto mezinárodní klání, které probíhá jako jediné v České republice, dorazili vedle našich borců z České republiky i závodníci ze Slovenska a z Polska. Byli mezi nimi i lovci, kteří se mohou pyšnit titulem mistři světa.

Víkendového pohárového závodu na hustopečských jezerech se zúčastnilo celkem 39 milovníků rybářského sportu. Své tři želízka v ohni zde měl i pořadatel závodů Místní organizace Českého rybářského svazu Hustopeče nad Bečvou.

„Závod v přívlači je o lovu dravých ryb na umělé nástrahy – třpytky, woblery či mušky. Každý závodník musí mít podle soutěžního závodního řádu háček bez protihrotu, aby ryby, které chytnou nebyly poškozeny,“ popsal hlavní rozhodčí závodů a zároveň člen pořádající organizace Jaroslav Bečák.

Podle jeho slov se chytá systémem chyť a pusť, kdy rybu závodníci šetrně vyháknou, změří a následně pustí opět do vody.

Pravidelně se jeden závod koná na Bečvě a druhý na zdejších štěrkovištích. Deštivé počasí minulých dnů však závodníkům přichystalo malé změny.

„Shodou okolností minulý týden začalo tak moc pršet a na Bečvě se zvedla voda, bohužel jsme byli nuceni přistoupit k tomu, že oba závodní dny se konají na štěrkovištích,“ upřesnil Bečák.

Organizátoři připravili závodníkům opravdové žně. Na dva soutěžní rybníky vedle původní sádky nasadili speciálně pro tento závod ještě navíc čtyři sta kilogramů pstruhů duhových. Na háčcích rybářů se tak mimo pstruhů střídal i candát, štika, sumec, okoun, bolen i úhoř.

„Dneska mi nejvíce berou okouni a jinak jde ještě bílá ryba – perlín a cejn, štika bohužel nešla na břeh,“ posteskl si Tomáš Mareček, závodník z místní organizace.

Pravidelnými návštěvníky pohárového závodu v Hustopečích jsou i rybáři ze slovenské Dubnice. Lákadlem na zdejší soutěž mimo dobrého lovu je pro ně i setkání s přáteli.

„Jsme zde letos už asi pošesté. Jezdíme sem pravidelně, je tady vždycky dobrá nálada a atmosféra. Za ta léta už tady máme přátelé, se kterýma se pravidelně setkáváme, oni jezdí k nám na Slovensko a my zase sem,“ uvedl Deníku závodník první ligy a mistr Slovenska v družstvech z roku 2006 Petr Klimovský.