Je samozřejmě řeč o závodech rybářských, které se uskutečnili v neděli 9. července v Malhoticích na rybníku Valtýř.

„Závody se pořádají každým rokem. Dnes je tady čtyřiadvacet závodníků a hlavní cenou je putovní pohár. Když se vyhraje třikrát, tak tomu rybáři zůstane, ale to se ještě nikomu nepodařilo za ty roky,“ řekl organizátor závodů Daniel Králík

Do Malhotic se sjelil rybáři z okolí. Jezdí i z Nového Jičína nebo z Valašského Meziříčí, ale většina se tam prý zná.

Největší úlovky
Šancí na výhru bylo více, protože byly závody rozdělené na dvě kategorie. Jednou kategorií byla největší ryba, kdy rybář s takovým úlovkem dostal bečku piva, a v další kategorii se měřil součet délek všech chycených ryb.

„Chytil jsem prozatím asi sedm kaprů a asi třináct jsem jich měl na prutu,“ informoval rybář Tomáš Halašta. Na otázku, co je při chytání ryb nejdůležitější s úsměvem odpověděl, že nemá štěstí v lásce, ale na chytání ryb ano.

Každému se nedaří

Ne každému se však dařilo. „Roky předtím jsem do svačiny nic nechytil a po přestávce jsem vybral úlovky zase druhým lidem. Je to o štěstí,“ komentoval rybář Pavel s nadějí, že se na něj štěstí po pauze obrátí.

Situace byla od rybáře k rybáři jiná. Někdo měl ryb několik, jiný marně přemýšlel, jakou návnadu použít. Přesunout se na jiné místo přitom nemohli, protože si vylosovali místo přesně dané. Některá však byla na úlovky opravdu štědrá.

„Dneska se nám daří výborně, já jich mám pět a kamarád čtyři. Jsme z Hranic a jezdíme sem každý rok, protože ostatní závody jsou v sobotu a my býváme v sobotu v práci,“ pochvaloval si Jaroslav Vykopal.