Extremního závodu v lovu kaprů s názvem Carp Maratón Tovačov 2007, který pořádají společnost Českomoravský štěrk a Českomoravský kaprářský spolek, se zúčastní 46 soutěžních družstev.

„Lovit se bude šest dnů nonstop, výhradně na boilie nebo peletu. Boduje se jen kapr od 45 centimetrů, přičemž 10 gramů se rovná jeden bod,“ řekl Petr Tydlačka, ředitel závodu a předseda Českomoravského kaprářského spolku s tím, že soutěžit se bude o ceny za více než 200 tisíc korun.

Rozlosování proběhne v neděli 23. září od 9 hodin. Poté se soutěžící přemístí na vylosovaná místa a budou se připravovat. Klání vypukne slavnostním výstřelem ve 14 hodin. „Lovit se bude systémem „chyť a pusť“ na dva pruty s jedním jednoháčkem na osobu. Je zakázáno lovit a krmit živými nástrahami,“ uvádí k pravidlům soutěže Petr Tydlačka.

Slavnostní ukončení akce a předání cen se uskuteční v sobotu 29. září ve 12 hodin. Annínské jezero III má zhruba 105 hektarů, jeho průměrná hloubka je okolo šesti metrů. V jezeře, které vzbuzuje úctu nejen svou velikostí ale i množstvím a rozměry rybí obsádky, se běžně loví trofejní sumci, kapři, amuři i další zajímavé ryby. „

V jezeře bylo za poslední dva hospodářské roky vysazeno zhruba čtyřicet tun kaprů,“ informoval hospodář sportovního revíru Jiří Zahradníček.