Závody zde jsou již tradicí a konají se vždy dvakrát ročně. Soutěži předcházely dva týdny hájení, na místním rybníku tedy platil úplný zákaz chytání ryb.

Někteří rybáři seděli u rybníka již od pěti hodin ráno, kolem deváté jich však zatím nebylo mnoho, kteří by se mohli pochlubit nějakým úlovkem.

Soutěže byly celkem dvě, přičemž obě probíhaly ve dvou kategoriích. Účast převládala zejména v té starší, tedy rybáři nad 15 let. U rybníka však seděli i mladší, jako například devítiletý Pavel Voborák.

Ten do Býškovic dorazil se svým strýcem až z Přerova. „Jezdím s ním často už asi od pěti let, baví mě to. Největší úspěch je kapr dlouhý 44 centimetrů, kterého jsme chytili v Bystřici,“ chlubil se Pavel, zatímco jeho strýc bedlivě pozoroval vodní hladinu, zda se konečně po několika hodinách na ně usměje štěstí.

Na druhé straně rybníka seděl Lukáš Oral z Hranic. „Jsem spíše sportovní rybář, takže své úlovky hned pustím zpátky. Beru to jako takové uklidnění a relaxaci u vody,“ popsal svou rybářskou kariéru, která začala před šesti lety.

Tehdy bylo Lukášovi devět. Soutěžící rybáři měli zajištěno občerstvení, které roznášela obsluha kolem celého rybníka. Nechyběly klobásy, pivo či další pokrmy a alkohol. Těm mladším přišla vhod kofola, čaj nebo čokoláda.

„Sjelo se nám dnes celkem 115 rybářů, kdyby bylo hezčí počasí, byla by účast jistě ještě větší. Zřejmě se nedají čekat žádné velké rekordy, protože velké ryby už jsou zkušené a ví, co je čeká, takže se nedají nachytat. Kolem vody je také velký ruch,“ posteskl si jeden z organizátorů Radek Mikulík.

Lovu kaprů v poslední době počasí nepřeje. Jak informoval rybář Zdeněk Tomeček z Bystřice pod Hostýnem, pro kapry je dobré stálé počasí, ne výkyvy teplot, kterých bylo v poslední době dost.