„Město chce park změnit k lepšímu a oživit jej.Vrozpočtu na příští rok jsou peníze na přípravu podkladů k získání dotace na jeho obnovu,“ informoval mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

S tím, jak by měla rekonstrukce Sadu československých legií vypadat, seznámil minulý týden hranické zastupitele architekt z firmy Zahrada Olomouc.

„V dobách své největší slávy byl hranický park místem setkávání, lidé se zde scházeli k posezení, by zde čilý společenský ruch. Dnes je to poměrně smutné místo s opuštěným pavilonem, prázdným bazénem a zatravněnou nevyužívanou plochou,“ informoval architekt.

Podle jeho slov je třeba v parku provést celou řadu změn: obnovit kompletní síť cest, obnovit bazén, umístit zde veřejné toalety a pro nalákání rodin s dětmi zde vybudovat dvě hřiště: jedno pro mladší děti do šesti let, druhé pro ty starší.

„Také vždy fungovalo to, že park byl na nábřeží a byl zde přímý kontakt s řekou. Poté co se zvýšily hráze, je ale kontakt s řekou pryč,“ sdělil architekt.

Jak dále uvedl, po posledních jednáních s Povodím Moravy se objevila možnost, že by se na hrázi mezi parkem a Bečvou vybudoval chodníček s několika vyhlídkovými altánky.

V souvislostí s regenerací parku by měly být v jeho blízkosti vybudovány i nové parkovací plochy. Ty by se mohly za parkem nacházet u silnice na lázně Teplice nad Bečvou.

Hranický park byl založen v roce 1905 podle návrhu slavného zahradního architekta Františka Thomayera.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika