„Já jsem se značkou velice spokojený. Je to taková záruka kvality a důležité je, že podobně to vnímají i zákazníci. Někteří už nás coby držitele značky cíleně vyhledávají. Pro nás je to i takové ocenění za úsilí, které do práce vkládáme," řekl včelař Jaroslav Juráň ze Skaličky, který je držitelem značky už třetím rokem.

V regionu byste momentálně našli na dvě desítky nositelů tohoto označení. Jejich počet se navíc s každou výzvou rozrůstá.

„Díky této značce se nám dostává propagace ze strany rozvojových organizací Hranicka. Jsme pravidelně zváni na farmářské trhy," přidal další výhody Jaroslav Juráň.

Regionální značkou se označují zpravidla řemeslné či keramické výrobky a upomínkové předměty, ale také potraviny a přírodní produkty.

Čtvrtá výzva pro žadatele se rozběhla už 24. října a u Hranické rozvojové agentury se zájemci mohou hlásit až do středy 5. listopadu. Certifikace výrobků bude probíhat 20. listopadu od 13 hodin právě v sidle Hranické rozvojové agentury. Prezentace výrobců se zúčastní žadatelé o certifikaci, může se jí zúčastnit i široká veřejnost. Následně proběhne jednání certifikační komise, které už bude neveřejné," uvedla za koordinátora značky Olga Vilímková.