Stavební práce pod tobogánem začnou ještě v březnu. Vše bude směřovat k tomu, aby návštěvníci koupaliště mohli nové šatny používat od letošního června, kdy má být modernizace podle plánu dokončena.

„Celá akce je plánována v objemu zhruba devět milionů korun. Rekonstrukce je v tuto chvíli před zahájením, veškerá výběrová řízení však již proběhla. Nové šatny a sociálka budou k dispozici již pro podstatnou část letošní sezony,“ informoval ředitel Ekoltesu Milan Vinkler.

Kdy přesně bude letní koupaliště otevřeno se říci nedá. Kromě počasí budou letos stavební úpravy druhým faktorem, který bude mít vliv na datum otevření venkovních bazénů s řadou atrakcí. Ty budou letos chloubou Hranic teprve druhým rokem.

Koupaliště s Plovárnou nepropojí

Řada zákazníků hranických bazénů projevila vloni v létě přání, aby došlo ke spojení vnitřní Plovárny a venkovního koupaliště. Tento krok však zatím provozovatel neplánuje.

Lidé se tak i letos budou muset u pokladny rozhodnout, zda chtějí dovnitř, nebo ven. Dveře s turniketem vedoucí na čerstvý vzduch zůstanou zavřené.

„Je nutno si uvědomit, že ani loňská, ani letošní sezona nebude úplná a naše provozní zkušenosti a znalosti požadavků návštěvníků jsou zatím velmi malé,“ podotkl Vinkler s tím, že se však do budoucna nebrání přáním veřejnosti vyhovět a obě části propojit.