Nové starosty tak prozatím přivítali jen v Býškovicích, Potštátu, Rakově a v Rouském. Obyvatelé Teplic nad Bečvou půjdou kvůli nedohodě zastupitelů k volbám znovu, do té doby obec povede dosavadní starosta Pavel Táborský. Hranice si na zvoleného starostu počkají do úterka. Ve zbývajících vesnicích došlo ke změně maximálně na křeslech místostarostů.

Beru to jako výzvu, říká nová starostka obce Rouské

„Beru to jako velkou výzvu. Jde o práci s lidmi a myslím, že každý den přijde něco nového. Jsem trošku nervózní, ale zároveň se na to i docela těším," řekla nová starostka obce Rouské Daniela Tvrdoňová, která bude funkci vykonávat jako uvolněná starostka.

V komunálkách získala druhý nejvyšší počet preferenčních hlasů, což bylo pro její zvolení hlavním kritériem. Ještě o jeden hlas více dostala dnes už bývalá starostka Miluše Stržínková, která funkci dobrovolně přenechala jiným. Nyní bude plnit roli místostarostky.

Mám už představu o tom, jak by se obec měla vyvíjet, tvrdí nový starosta Býškovic

Také v Býškovicích mají nového hlavního představitele vesnice, ovšem Ladislav Lesák už na rozdíl od Daniely Tvrdoňové ve vedení obce dříve působil jakožto místostarosta.

„Dá se říci, že díky zkušenostem s vedením obce jsem byl do této funkce zvolený. Mám už nějakou představu o tom, jak by se obec měla vyvíjet, ale samozřejmě bude záležet i na ostatních zvolených zastupitelích," řekl v pátek starosta Lesák. Dřívější starostka Jana Světlíková do zastupitelstva zvolena nebyla.

Další starostové

Jaroslav Ludka bude v Rakově působit ve funkci místostarosty, novou starostkou obce se totiž stala Svatava Wagnerová.

V Potštátu je podle očekávání starostou René Passinger. který byl jedničkou kandidátky vítězného Sdružení potštátských nezávislých a dostal i nejvyšší počet preferenčních hla­sů.

V dalších větších sídlech Hranicka zůstává zastoupení dvou nejvyšší personálních funkcí stejné jako v předcházejícím volebním období. Bělotínu bude starostovat opět Eduard Kavala, roli druhého muže obce vyplní Ivan Fibich.

Zastupitelé městyse Hustopeče nad Bečvou na ustavujícím zasedání zvolili do svého středu opět Júlii Vozákovou, zastupovat ji bude Zdenek Vahala.