Už po osmnácté jej uspořádal Dům dětí a mládeže Hranice ve spolupráci s místními školami a školskými a sociálními zařízeními z Hranicka, jejichž děti, žáci a klienti vánoční dárky a předměty vyrobili.

Dřevěné stánky byly v obležení, dvoranou zámku celé odpoledne zněla hudba a adventní atmosféru zpříjemnili mladí hudebníci z hranické Základní umělecké školy, Hranický dětský pěvecký sbor, nebo Mažoretky Panenky. Velký aplaus sklidili teprve osmiletí tanečníci Kristýna Zlámalová a Marián Synek z Taneční školy Batukáda Hranice.

Návštěvníky jarmarku oslnili třemi standardními a třemi latinsko-americkými tanci. Při skvělé taneční show předvedli waltz, valčík, quickstep, sambu, chca-chu a jive.

„Tančí spolu necelé dva roky. Potkali se vlastně náhodnou při otevírání taneční školy. Oba to velmi baví a jezdí už i na soutěže. Mají nejvyšší dětskou třídu, jaká existuje,“ prozradil majitel taneční školy Batukáda Tomáš Zlámal a dodal, že Kristýna s Mariánem trénují čtyřikrát týdně.

Vedle několika hudebních a tanečních vystoupeních si děti mohly vyrobit malý dárek v rukodělných dílnách.

Výnos z této veřejné sbírky poputuje jako tradičně na dobrou věc.

„Výtěžek z prodeje bude věnován na zakoupení užitečných pomůcek pro děti, žáky a klienty, kteří navštěvují hranické výchovně-vzdělávací a sociální instituce a také část peněz věnujeme na potřeby pro onkologicky nemocné pacienty z Dětské kliniky ve Fakultní nemocnice Olomouc,“ informovala pedagogická pracovnice Domečku Darina Menyhardová.