„V současné době je to aktuální, a to s ohledem na sérii případů přepadení žen v posledních měsících,“ uvedl jeden z instruktorů a pracovník ostrahy Pavel Kužela.

Instruktoři učí na středních školách dívky jak správně jednat, aby předešly přepadení, případně jak se mají pachateli ubránit. „Snažíme se školit studentky v sebeobraně, aby byly schopny zvládnout moment překvapení,“ řekl Kužela.

Skupina instruktorů reaguje podle jeho slov na aktuální kriminalitu. „Zrovna teď se věnujeme přepadávání, protože policie v Přerově stále nedopadla pachatele několikanásobných loupeží. Učíme ženy atakovat nejcitlivější místa mužů,“ prozradil Kužela.

Instruktoři pořádají odpolední kurzy sebeobrany pro ženy v jakémkoliv věku každý pátek v tělocvičně Základní školy Boženy Němcové v Přerově. Kurzy sebeobrany pro začátečníky začnou v září a končí v červnu.

„Na závěr projdou dívky testem sebeobrany v přírodě. Nachystáme pro ně různé typy přepadení a vše natočíme na kameru. Dívky potom dostanou diplom a dvd na památku,“ řekla další z instruktorek Jarmila Fuksová.

Hana Jančovičová