Sedmiletá dívka vdechla části pískací hračky
Přerov -Dramatické chvíle zažili rodiče sedmileté dívky z Přerovska. Ta minulý týden vdechla pouťovou hračku, takzvanou pískací frkačku. Dívenka byla nejdříve přijata na ambulanci v přerovské nemocnici a odtud jí lékaři okamžitě převezli do Fakultní nemocnice v Olomouci.
Lékaři u ní objevili několik cizích těles v dýchacích cestách. Odborníci z plicní kliniky u dívky provedli akutní bronchoskopii, kdy se jim během hodinového zákroku podařilo cizí tělesa najít a vytáhnout.
„Pacientka byla hospitalizována na dětské klinice pět dní a poté byla propuštěna do domácího léčení,“ uvedl mluvčí fakultní nemocnice Egon Havrlant.
Podle jeho slov výhodou plicní kliniky je, že provozuje čtyřiadvacetihodinovou bronchologickou službu a dívenku tak bylo možné okamžitě ošetřit, i když byla převezena ve večerních hodinách.
Lékaři upozorňují rodiče, aby se před nákupem hraček podobného typu měli na pozoru.