S realizací sbírky pomáhaly desítky dobrovolníků, kteří zákazníkům nabízeli vánoční ozdoby z přírodních materiálů za minimální částku 20 korun.

„Do sbírky se zapojili studenti tří přerovských středních škol – Obchodní akademie, Soukromé střední živnostenské školy a Střední zdravotnické školy, ale také naši přátelé a spolupracovníci,“ upřesnila ředitelka Centra setkávání Hana Ryšánková.

Jak doplnila, získané finanční prostředky budou použity na nákup materiálu pro pracovní rehabilitaci a na vybavení centra. „V případě potřeby je použijeme rovněž na nutné opravy v budově zařízení,“ řekla Hana Ryšánková.

Centrum setkávání je nestátní zařízení, které poskytuje sociální služby osobám s mentálním postižením a kombinovanými vadami. V provozu je od roku 1995. „Schází se zde v současné době 21 klientů starších patnácti let,“ podotkla Hana Ryšánková.

Vánoční charitativní sbírka Pomáhejte s námi, která probíhala v 36 marketech v republice, neziskovým organizacím přinesla celkem jeden a půl milionu korun. Letos se konala už posedmé.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika